Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Які ознаки вказують на низький тиск і чим він може загрожувати – лікар

Низький артеріальний тиск, або гіпотонія, визначається якщо показники тонометра нижче 90/60 мм рт.

Якщо ви стикнулися з раптовим падінням артеріального тиску, мусите розуміти –  ваше серце, мозок або інші життєво важливі органи не отримують достатньої кількості крові. І це може загрожувати небезпечними наслідками.

Доктор Прабхат Ранджан Сінха, старший консультант відділу внутрішньої медицини клініки в Нью-Делі, говорить, що деякі люди можуть взагалі не відчувати жодних симптомів низького кров’яного тиску, але все ж варто звернути увагу на низку ознак, які вказують на потенційну небезпеку раптової гіпотонії.

Зараз дивляться

Симптоми низького тиску

Запаморочення. Воно може статися через зниження кровопостачання, що викликає тимчасове відчуття дисбалансу.

Непритомність. Це трапляється, коли відбувається раптове значне падіння артеріального тиску, і мозок не отримує достатньо кисню.

Розмитий зір. За словами лікаря, це буває під час різкої зміни положення тіла. Зменшений приплив крові до очей тимчасово погіршує зір – об’єкти виглядають нечіткими або розфокусованими.

Втома. Люди при зниженні тиску можуть відчувати сильну втому або слабкість навіть після мінімального фізичного навантаження.

Нудота. Це, за словами Сінха, частіше може трапитися з людьми, що мають гіпотонію, у спеку чи якщо їм довго доводиться стояти.

Холодна, липка шкіра. Гіпотонія може спричинити зміни температури та текстури шкіри. Люди із низьким артеріальним тиском більш сприйнятливими до відчуття холоду навіть у теплому середовищі.

Прискорене дихання. Оскільки організм компенсує зниження кровотоку за рахунок збільшення частоти серцевих скорочень і дихання, людина може відчувати задишку, особливо під час фізичного навантаження чи емоційного стресу.

Труднощі з концентрацією уваги та пам’яттю. Зменшення кровотоку до мозку впливає на когнітивні функції. Доктор Сінха зазначає, що людям з гіпотонією іноді важко швидко приймати рішення та запам’ятовувати якісь деталі.

Доктор Прабхат Ранджан Сінха радить запам’ятати ці симптоми і, якщо вони завдають вам труднощів у повсякденному житті чи погіршують самопочуття, звернутися до лікаря.

Джерело: Health Shots

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-14 16:37:37