Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

правила вручення повісток до військкомату

Фото: Міноборони

Питання вручення повісток до військкомату сьогодні як ніколи актуальне. Проте процес вручення повістки має свої певні правила, врегульовані законодавством.

Про правила вручення повісток до військкомату 2024 – дізнавалися Факти ICTV.

Як та де вручається повістка

Як розповів у коментарі Фактам ICTV член Асоціації правників України, практикуючий юрист у сфері військового права та мобілізації Антон Ревенко, на сьогоднішній день ні законами, ні підзаконними актами не зазначено, що десь не можуть вручати повістки.

Зараз дивляться

Таким чином повістку можуть вручати  всюди. Наприклад, на вулицях, зупинках, блокпостах, в місцях загального доступу тощо.

– Вручати повістки можуть працівники ТЦК та СП, органи місцевого самоврядування, а також керівники підприємства, де працевлаштований військовозобовʼязаний, – каже юрист.

Ревенко наголошує, що повістка вважається врученою лише з того моменту, коли особа її особисто отримала і підписала. Саме з цього моменту відраховується термін, в який військовозобов’язаний має зʼявитись до військкомату.

– Якщо представники ТЦК залишили повістку у поштовій скриньці або в дверях, то вона не вважається врученою, – зазначив він.

Варто зазначити: представники ТЦК не можуть затримувати та доставляти особу силою до територіального центру комплектування. Затримати особу можуть поліцейські у разі здійснення адміністративного правопорушення військовозобов’язаним.

Чи можна відмовитись від повістки

Від повістки можна відмовитись, якщо вона заповнена з помилками.

Зокрема, повістка повинна мати обов’язкові реквізити: відомості про військовозобовʼязаного; вид повістки; дату, час та адресу, коли й куди необхідно з’явитися; назву органу, печатку, підпис керівника військкомату.

– Якщо видають повістку, яку виписують при особі, то є дуже багато запитань до цієї повістки. Якщо людина помітила порушення, тоді вона може відмовитись і не підписувати, – повідомив юрист.

За словами Ревенка, якщо повістка не містить обовʼязкових реквізитів, то це просто лист паперу, який не має юридичної сили.

Окрім того, важливо враховувати, яку повістку вручають. Якщо військовозобов’язаному одразу вручають мобілізаційне розпорядження для відправки його до навчального центру або до військової частини, то це є протиправною дією з боку ТЦК та СП. У такому випадку людина може відмовитись від повістки, оскільки першою повинна бути повістка для перевірки даних.

Чи можна не прийти до військкомату після отримання повістки

Якщо ви особисто отримали повістку та поставили підпис, ви зобов’язані з’явитися у зазначеному військкоматі.

– Якщо особа відмовляється від отримання повістки для оновлення даних чи для проходження медогляду, то це на сьогоднішній день несе адміністративну відповідальність, – вказує юрист.

Водночас якщо військовозобов’язаний отримав першу повістку, зʼявився до ТЦК, оновив дані, пройшов медогляд та отримав мобілізаційне розпорядження для відправки в навчальний центр чи військову частину, куди він в подальшому не з’явився, то це вже кримінальна відповідальність за ухилення від мобілізації.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-27 15:29:09