Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Мурахи на півоніях: що робити і чим обробити квіти

Наприкінці травня-початку червня на кущі розпускаються чудові ароматні квітки – півонії. Вони бувають різноманітних кольорів – від білого, фіолетового та червоного до неймовірних відтінків рожевого. Однак красу можуть зіпсувати мурахи, які люблять оселятися на цих рослинах. Чому вони з’являються на півоніях, які наслідки це матиме для квітів і як позбутися шкідників, а саме, які засоби допоможуть впоратися з поставленим завданням, – Фактам ICTV розповів наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник.

Причини, ознаки та наслідки появи мурах на півоніях

Із приходом тепла, коли на півонії з’являються перші бутони, навколо них свою діяльність починають мурахи.

  • Причини появи мурах на півоніях

Як правило, це відбувається через появу тлі на квітах, що виділяє медяну росу, якою і харчуються комахи.

Зараз дивляться

– Мурахи харчуються медяною росою, яку виділяють тля та інші комахи-шкідники. Півонії часто уражаються тлею, тому мурахи можуть збиратися на них, щоб поласувати медяною росою, – розповідає Олексій Колесник.

Ще однією причиною появи мурах на півоніях є пошук смачної їжі шкідниками – комахи активно намагаються прогризти ніжні пелюстки квітів, щоб дістатися до нектару.

Фото: pixabay

Також, якщо під кущем півоній мурахи облаштували свій дім, то вони, звісно, не будуть далеко ходити за їжею, а ласуватимуть смачненькими квітами. Тоді, можливо, треба пересадити півонії.

До речі, Факти ICTV писали про ідеальний час і ґрунт для пересадки півоній, а також давали покрокову інструкцію з проведення маніпуляції.

  • Наслідки появи мурах на півоніях

Через мурах рослини довго не можуть розкритися, а коли це нарешті стається – бутони виявляються деформованими або й узагалі засихають.

  • Ознаки появи мурах на півоніях

На те, що на півоніях оселилися мурахи, вкажуть пошкоджені листки та квіти, ну й, звісно, самі комахи, які снують туди-сюди по рослинах.

– Ознаками появи мурах на півоніях будуть попелиці та медяна роса, пошкодження листя та квітів півоній і безпосередньо мурахи, що бігають по стеблах, – говорить наш постійний експерт з рослин.

Мурахи на півоніях: чим небезпечні

Ці комахи майже не являють небезпеки та не призведуть до загибелі півоній. Однак принести додому квіти, всіяні мурахами, навряд чи захочеться. До того ж, у пошматованих рослинах мало естетики.

Однак є суттєвіша причина все ж таки боротися зі шкідниками – вони загрожують не лише квітам, а й усьому саду. Справа у тому, що мурахи працюють у симбіозі з тлею, яка завдає серйозної шкоди рослинам і дуже важко виводиться.

Мурахи на півоніях: що робити

Передусім варто вивести тлю, яка є головним джерелом живлення для шкідників.

– Тля – це основне джерело їжі для мурах, тому знищення  її – це перший крок до позбавлення від мурах, – говорить Олексій Колесник.

Її можна позбутися за допомогою різних народних засобів – настойки валеріани, меленого перцю та застосування такого знайомого нам оцету.

Мурахи на півоніях: чим обробити

Що робити, якщо мурахи оселилися на півоніях? Звісно, не сидіти, склавши руки, а проводити обробку квітів. Тут у пригоді стануть, як народні засоби, так і хімічні й біологічні препарати.

– Використовуйте народні засоби: настої часнику, тютюну, кульбаби та мильний розчин. Або проводьте обробки біологічними чи хімічними інсектецидами: Фітоверм і Bros, – додає наш постійний експерт з рослин.

Чим та як проводити обробку півоній від мурах

Під час застосування готових препаратів від мурах на півоніях, просто дотримуйтеся зазначеної виробником інструкції.

– Використовуйте готові інсектициди, призначені для боротьби з мурахами, згідно з інструкцією виробника, – каже Олексій Колесник.

Під час обробки півоній хімічними інсектицидами дотримуйтеся правил безпеки.

Фото: Ліліана Лавринець

Також нищити мурах можна й народними методами. Щоправда, для кожного є свій спосіб приготування розчину.

– Обприскувати потрібно ретельно всі частини рослин, зокрема стебла і бутони, – пояснює наш постійний експерт з рослин.

Перед застосуванням магазинних і народних методів варто очистити місце під кущами півоній, прибрати увесь бур’ян і розпушити ґрунт, щоб комахи не селилися у кореневій системі.

У 2-літрову посудину залийте гарячу воду і додайте дві головки часнику. Їх варто попередньо подрібнити за допомогою м’ясорубки, блендера, або звичайного ножа.

коли садити часник на зиму

фото: Unsplash

Настоювати цю суміш потрібно протягом доби. Після цього рідину варто процідити. Далі можна проводити обприскування кущів півоній.

  • Настій з коріння кульбаби

За допомогою коренів кульбаби можна легко вивести комах.

Кульбаба

Фото: Pixabay

Для цього необхідно залити 300 грамів коренів сонячних квітів разом із 400 грамами листя квітів водою об’ємом 10 літрів. Вона має бути кімнатної температури. Щойно три години мине – народний засіб готовий до обробки півоній від комах.

Цією сумішшю можна обприскати піони від різних видів мурашок.

  • Мильна рідина

Мильна вода здатна вбивати мурах і руйнувати сліди “доріжок”, яку по собі залишили шкідники-розвідники.

мило

Фото: Pexels

Чайну ложку рідкого мийного засобу для посуду варто розчинити у воді в розпилювачі. Можна додати також ефірної олії м’яти. Цим розчином необхідно зволожити стежки, якими мурахи повзуть до півоній.

Кращим часом для обробки півоній від комах є ранок або вечір. У цей період активність мурах є найнижчою.

– Обробляйте півонії обраним методом вранці або ввечері, коли активність мурах низька, – додає наш постійний експерт з рослин.

Повторюйте обробку протягом 5-7 днів, поки мурахи не зникнуть повністю.

Догляд за півоніями, щоб не було повторної появи мурах на квітах

Насамперед для того, щоб на півоніях не оселялися мурахи, варто тримати територію навколо них у чистоті.

– Регулярно видаляйте бур’яни та органічне сміття навколо півоній. Це позбавить мурах їжі та укриття, – говорить Олексій Колесник.

Своєчасно видаляйте зів’ялі квіти та пошкоджене листя –це допоможе запобігти розвитку грибкових захворювань, які можуть привабити мурах.

До речі, раніше Факти ICTV писали, як позбутися мурах на городі та в саду.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-27 15:47:30