Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як правильно посадити магнолію: найкращий час та інструкція

В Україні на повну квітують магнолії. Їхні аромат, колір і витонченість заворожують, тож недивно, що хочеться спостерігати за цією красою постійно і мати її на своєму подвір’ї. Як правильно посадити магнолію та коли це краще робити – Фактам ICTV розповів наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Особливості магнолії та чи можна її виростити у саду

Магнолії спокушають своїми великими квітами, які мають неймовірний і сильний аромат. Це великий рід рослин родини маґнолієвих, яка налічує понад 300 видів. Поширені магнолії у Північній і Південній Америках, на сході й південному сході Азії та на півдні острова Нова Гвінея.

Квіти магнолії чашоподібні, діаметром 10–15 см, бувають різних кольорів – рубінового, жовтого, помаранчевого кольорів, білі.

Зараз дивляться

– Магнолії відомі своїми великими, ароматними квітами, які можуть бути білими, рожевими, жовтими, пурпуровими або помаранчевими. Ці рослини можуть рости як невеликими чагарниками, так і великими деревами до 30 метрів заввишки, – розповідає Олексій Колесник.

Виростити магнолії у своєму саду цілком можливо, якщо забезпечити рослині потрібні умови. Краще наші зими переживає магнолія лілієквіткові/лілієфлора (M. liliflora), цей сорт найстійкіший до холодів.

Саджанці ростуть повільно, однак у період цвітіння формують казкові квіти у формі лілії.

Де і коли садити магнолію

Найкращим часом для посадки магнолій є весна. Це пояснюється тим, що за літній період рослини можуть зміцніти, що дозволить їм пережити холоди більш-менш сприятливо.

– Початок весни – це найкращий час для посадки магнолії, коли ґрунт прогріється, а ризик заморозків мине, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Як правильно посадити магнолію

Передусім потрібно обрати саджанці. Під час купівлі звертайте увагу на коріння магнолії. Рослина повинна мати добре розгалужену кореневу систему. Це сприятиме швидкому розвитку дерева.

Крім того, коріння має бути рівне. Потовщення, ущільнення, вузлики не допускаються в кореневій системі саджанця.

Також під час придбання саджанців зверніть увагу на кору – не варто обирати екземпляри зі зморщеною основою.

Крона майбутнього дерева повинна бути рівномірною та гармонійно розвиненою, а центральний стовбур – товщим, аніж бічні стовбури. Їх повинно бути не менше чотирьох. До того ж, рекомендується обирати саджанці без листя.

Фото: Pixabay

Магнолії можна садити у лунку або траншею. Перший варіант нічим не відрізняється від висаджування звичайних фруктових дерев.

Посадка магнолій весною у траншею має свої особливості, її використовують здебільшого для живоплоту або бордюру. Саджанці висаджують в ряд.

Дерева радять розміщувати подалі від дорослих дерев або високих садових будівель.

Магнолія не повинна постійно перебувати як на сонці, так і в темряві. В останньому випадку це може призвести до того, що розвиток магнолій буде значно затримуватися. Тобто дерева мають половину світлового дня перебувати в півтіні.

Найкращим місцем для посадки саджанців будуть ділянки у південних районах, затінені від спекотних сонячних променів.

Магнолії не люблять протягів, тож рослину висаджують у тихих місцях.

Ці дерева погано почуваються у важких, перезволожених і піщаних ґрунтах. Зокрема, органіка у землі має бути присутньою у величезній кількості.

– Магноліям потрібен добре дренований, багатий на органічну речовину ґрунт. Не завадить їм і сонечко, хоча вони добре почуваються у напівтіні, – додає Олексій Колесник.

Кислотність ґрунту має бути нейтральною або слабко-кислою.

Як доглядати за магнолією після посадки

Насамперед у догляді за магнолією після посадки має бути якісний полив. Це забезпечить швидке зростання дерева. Застосовуйте автоматичний або крапельний полив. Також можна проливати саджанці звичайним відром. Кожній рослині потрібно по три-чотири відра води раз на сім днів.

– Після посадки регулярно поливайте ваші магнолії, особливо під час спекотної та сухої погоди. Найкраще поливати магнолію вранці, щоб вода встигла увібратися в ґрунт до того, як випаруватися під сонцем, – радить наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник.

Він застерігає від крайнощів у поливі магнолій – не варто допускати пересихання ґрунту, а також заливати рослину. Останнє може призвести до загнивання коренів.

Які помилки роблять садівники під час посадки магнолії

Перша та найголовніша помилка – це неправильний вибір для розміщення магнолій.

– Магнолії потребують багато сонця, тому посадка їх у тінистому місці призведе до того, що їхнє листя буде блідим і млявим, – говорить Олексій Колесник.

До того ж, вирощування магнолій у низьких, погано дренованих місцях, призводить до скупчення вологи біля коренів.

– Посадка у низьких, погано дренованих місцях, призводить до накопичення вологи, яку магнолії не терплять, та загнивання їхнього коріння, – говорить наш постійний експерт з рослин.

Не варто розпушувати землю лопатою або граблями – чутливість коріння магнолії дуже висока. Виривати бур’яни краще руками, щоб не пошкодити коріння рослини.

Коли починає квітнути магнолія після посадки

Зазвичай магнолія починає квітнути у віці від двох до п’яти років після посадки. Проте цей термін може змінюватися залежно від деяких факторів, таких, як вид магнолії, умови вирощування, якість ґрунту та догляд за рослиною.

Період їхнього цвітіння – травень-червень. Улітку квітне, наприклад, магнолія великоквіткова (Magnolia grandiflora). Цей час припадає на червень-вересень.

Цвітіння магнолій триває близько місяця. На його початку квітки чашоподібні, з часом пелюстки розгортаються горизонтально, зокрема діаметр квітки сягає 12 см.

До речі, наразі у багатьох містах України триває цвітіння сакури. Куди поїхати, щоб подивитися на красиві рожеві дерева, та скільки це коштуватиме, читайте за посиланням.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-27 13:16:45