Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Яке сьогодні свято – 23 травня 2024: день ангела, прикмети та що не можна робити

Сьогодні, 23 травня, Україна відзначає День героїв та День морської піхоти. Православні віряни згадують преподобного Михаїла, сповідника та єпископа Синадського, а також преподобну Єфросинію Полоцьку.

Факти ICTV дізналися більше про історію свят цього дня, іменинників та повʼязані із ним прикмети й заборони.

Яке сьогодні свято – 23 травня 2024 року

Згідно з новим календарем, православна церква вшановує преподобного Михаїла, єпископа Синадського та преподобну Єфросинію, ігуменю Полоцьку (5 червня за старим стилем).

Зараз дивляться

Святий Михаїл відомий як сповідник твердої віри та опору іконоборству. З юних років він прагнув до чернечого життя і був направлений у монастир на березі Чорного моря патріархом Тарасієм. Пізніше, ставши єпископом Синадським, здобув любов вірян і підтримку імператорів Никифора I та Михайла I Рангава. Коли імператор Лев Вірменин почав переслідувати православних архієреїв, Михаїл відмовився виконати наказ про позбавлення ікон. За це його заслали до Евдокіади, де він і помер.

Преподобна Єфросинія Полоцька була дочкою князя Георгія Всеславича. Вона прийняла постриг і присвятила себе молитві та переписуванню книг. Єпископ Ілля доручив їй створити жіночий монастир у Сільці, де вона навчала дівчат різних ремесел і мистецтв. З її ініціативи був побудований Спасо-Преображенський собор. Єфросинія також заснувала Богородицький чоловічий монастир. Померла вона у Єрусалимі під час паломництва. Її мощі спочатку спочивали у Києво-Печерській лаврі, а згодом їх повернули до Полоцька.

Який сьогодні, 23 травня 2024, день в Україні

Наша країна відзначає День героїв на честь борців за свободу та незалежність держави. Київська Русь, Гетьманщина та козаччина, УНР та УПА, нарешті, сучасне протистояння російським загарбникам – в усі історичні періоди серед українського народу було чимало героїв. Вони віддавали та віддають життя заради свободи та незалежності України, аби наша держава залишалася на мапі світу, і наші діти могли називати себе українцями.

Щороку 23 травня Україна відзначає День морської піхоти. Свято, засноване у 2014 році, спочатку припадало на 16 листопада на честь першої присяги морського піхотинця у 1992 році. У 2018-му дату перенесли на 23 травня, щоб відзначити сторіччя Української революції та затвердження Павлом Скоропадським указу про створення державної морської піхоти у 1918 році. Цього дня ми вшановуємо віддану службу військових, які забезпечують швидке реагування на морі та узбережжі, оборону пунктів Військово-морських сил і портів.

Хто святкує день ангела 23 травня

У цей день іменини відзначають власники чоловічих імен Опанас, Данило, Леонтій та Михайло. Серед дівчат та жінок день ангела святкують ті, хто носить імена Дар’я, Єфросинія та Марія.

Що не можна робити 23 травня 2024 року

У народі вірили, що ввечері цього дня не слід виходити з дому. Також нічого не сіяли та не саджали на городі, а ще не грали в азартні ігри на гроші, бо це означало обовʼязковий програш. А втім, не варто взагалі ніколи не грати на гроші, адже це викликає залежність та приносить чимало проблем.

Астрологи попереджають про небезпеку сварок та конфліктів, характеризують 23 травня як несприятливий час для важливих справ, а також для стрижки. Похід до перукарні може обернутися порушенням психіки, підвищенням тиску, головним болем й появу почуття страху.

Що можна робити сьогодні

Наші предки цього дня доїли корів, бо вважалося, що саме зараз молоко має особливо корисні властивості та винятковий смак. Також займалися ворожінням, адже воно сьогодні має бути доволі точним. До слова, згідно з місячним календарем, 23 травня відзначається віщими снами та одкровеннями.

Народні прикмети на 23 травня 2024

  • Зграї бджіл віщують гарну погоду.
  • Якщо птахи співають до світанку – буде дощ.
  • Скупчення хмар обіцяє гожий день.
  • Дощ цього дня означає мокре літо
  • Якщо кріт навколо нори порозкидав землю – дощ не забариться.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-23 05:34:01