Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

КНДР поставила Москві понад 1,5 млн артснарядів лише за півроку – ЗМІ

Лише за півроку Північна Корея могла поставити Росії 1,6 млн артилерійських снарядів для продовження ударів по Україні.

Такими є результати нового аналізу некомерційної організації з питань глобальної безпеки C4ADS, опубліковані виданням The Washington Post.

Постачання зброї КНДР до Росії – що відомо

Дослідження охоплюють постачання з серпня 2023 року по січень 2024 і показують, що понад 74 тис. тонн вибухових речовин було доставлено з двох портів на Далекому Сході Росії на 16 об’єктів, що знаходяться у відносній близькості до українського кордону.

Зараз дивляться

Ця вага дорівнює приблизно 1,6 млн артилерійських снарядів того типу, який окупанти використовували у бойових діях та атаках по цивільному населенню України.

Дані не включають походження постачання, але аналіз The Post і C4ADS виявив докази пересування російських судів між КНДР та РФ у той же період.

— Це справді надає більше довіри до того факту, що Північна Корея допомагає Росії вести війну в Україні, — пояснив старший науковий співробітник інституту Стратегії національної безпеки в Сеулі Го Мен Хен.

Королівський інститут об’єднаних служб (RUSI), британський аналітичний центр, який також використовує супутникові знімки для відстеження переміщень між Північною Кореєю та Росією, побачив ті самі закономірності.

Група вирахувала 27 вантажів між північнокорейським портом Раджин і двома російськими портами приблизно за той самий період, за оцінками, було перевезено тисячі контейнерів, хоча їхній вміст залишається невідомим.

Джерело: The Washington Post

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-23 17:33:57