Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як не повторити старі помилки в нових стосунках — психологи

Експерти популярної онлайн-платформи Психологічна підтримка розповіли, як подолати страх перед новими стосунками, якщо колишні зазнали фіаско.

– Кожна людина шукає партнера, який би поділяв наші цінності. Але виходить не одразу. Стосунки закінчуються, іноді досить болісно, – пишуть експерти.

Дати собі другий шанс

Причини, за словами психологів, бувають різні. Іноді у вас не вистачає ресурсу підтримувати теплі та люблячі стосунки. Тому можете засумніватися, а чи здатні ви взагалі побудувати міцний союз. Або ви зустріли людину, яка заподіяла вам біль. Після цього вам страшно закохатися знову: а що як людина ще раз зрадить.

Зараз дивляться

Але негативний досвід – не привід припиняти пошуки. Тому що, якщо ви не дасте собі другого шансу, ви ніколи не дізнаєтеся, що таке щасливе кохання.

Як уникнути старих помилок

Усвідомте, хто ви є. Дайте собі відповіді на запитання: “Чого я очікую від життя?”, “Яким бачу своє майбутнє?”, “Чого очікую від свого майбутнього партнера?”, “Які стосунки хочу побудувати?”.

Перед тим, як закохуватися знову, розберіться у власних почуттях, потребах і цілях. Якщо внутрішні конфлікти розв’язані, тоді й менше буде претензій до майбутнього партнера.

Аналізуйте це

Проаналізуйте свої попередні стосунки. Щоб не повторювати помилки в майбутньому, вам слід зрозуміти, чому попередні стосунки не переросли в надійний союз. Подумайте, чому стосунки не склалися, які були основні розбіжності між вами як партнерами, як ви вирішували конфлікти.

Шукайте свою людину. Перед тим, як зануритися в нові стосунки, добре вивчіть нового партнера. Зверніть увагу, чи є у вас розбіжності в ключових питаннях. Чи цінує ця людина вас, ваші прагнення й амбіції? Чи однакові у вас погляди на розвиток стосунків і на сім’ю? І чи схожі ваші погляди на життя загалом?

Вплив минулого

Пам’ятайте: минуле – не обов’язково має вплив на сьогодення. Ваші попередні стосунки залишилися в минулому, а зараз у вас новий партнер. Не переносьте старі образи та претензії в нові стосунки. Нехай основою для старту ваших стосунків стане розуміння і довіра.

Не бійтеся відкритися і бути вразливою. Спілкуйтеся усвідомлено, говоріть прямо, якщо вам щось потрібно або вам щось не сподобалося: жодних маніпуляцій чи пасивної агресії. Допоможіть партнеру краще зрозуміти вас. Поважайте одне одного.

Цінуйте стосунки. Не нехтуйте можливістю стати щасливим із новим партнером. Будьте вдячні за все хороше, що він робить для вас, цінуйте кожну мить і шукайте в ній задоволення.

Джерело: Психологічна підтримка

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-23 09:29:24