Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Оборона Донецького аеропорту, Півдня України та звільнення Харківщини: ТОП-3 спецоперації ДШВ ЗСУ

Українські десантники щодня доводять, що саме вони є найнезламнішими воїнами. Воїни ДШВ ЗСУ стали на захист держави з 2014 року та брали участь у багатьох спецопераціях, які увійшли в історію.

Серед них – оборона Луганського та Донецького аеропортів. Уже після повномасштабного вторгнення – запобігання захопленню південних територій України з виходом до кордону невизнаного Придністров’я, контрнаступ у Харківській області та бої на Бахмутському напрямку.

Захоплення Криму і війна на Донбасі

Героїчний шлях десантних частин у бойових діях розпочався з оборони з боку Криму. Бригади підняли за тривогою в березні 2014 року, а частину бійців перекинули на Херсонщину. Звідти було легше тримати під контролем пересування російських військ.

Зараз дивляться

Бригади брали участь у звільненні міста Слов’янська, виконували завдання в районі населених пунктів Георгіївка, Хрящувате, Новосвітлівка, Красне, Круглик та Переможне.

Найвідомішим подвигом ДШВ є оборона Луганського аеропорту, коли бійці майже п’ять місяців стримували противника. Під час одного з контрнаступів українські захисники взяли в полон військових Псковської десантної та Дагестанської мотострілецької бригад РФ.

Окремою сторінкою історії Десантно-штурмових військ є оборона Донецького аеропорту, коли воїни проявили надзвичайний героїзм під час виконання бойових завдань.

У 2016-2021 роках бійці ДШВ виконували завдання в АТО/ ООС у Донецькій і Луганській областях, а також на Херсонщині. Зокрема, у Каланчаку, Новоолексіївці, Чонгарі, Чаплинці та Лазурному.

Повномасштабне вторгнення

Після початку повномасштабного вторгнення Десантно-штурмові війська ЗСУ продовжують захищати Україну та виконувати бойові завдання.

Зокрема, противнику не вдалося захопити Вознесенськ Миколаївської області завдяки ефективній системі розвідки десантників, підтримці населення та взаємодії з територіальною обороною.

Бригади зупинили просування військових частин і підрозділів РФ на Херсонському й Одеському напрямках, чим заблокували можливість захопити південні території України з виходом до кордону невизнаного Придністров’я.

Українські десантники брали участь у контрнаступальній операції на Харківщині, а також боях на Бахмутському напрямку. Завдяки зусиллям ДШВ ЗСУ 17 вересня 2023 року Кліщіївку Донецької області вдалося звільнити від російських окупантів.

ДШВ – це окремий рід військ ЗСУ

Десантно-штурмові війська входять до складу Збройних сил України. Вони призначені для швидкого розгортання, оборони певних напрямків чи районів, ведення наступальних дій, а також охоплення противника повітрям і ведення бойових дій у його тилу.

До складу ДШВ входять повітрянодесантні, аеромобільні та штурмові частини. Загалом налічується вісім бригад.

Особовий склад десантників має високий рівень підготовки, щоб швидко досягати визначених районів і рубежів, самостійно виконувати завдання за складних обставин на будь-яких напрямках.

Новобранці мають заслужити право носити маруновий берет – головний убір, що входить до однострою військовослужбовців Десантно-штурмових військ, тому проходять три місяці інтенсивних тренувань.

Підтримання українських десантників

Відтепер кожен українець може підтримати Десантно-штурмові війська завдяки платформі Друзі ДШВ, яка нещодавно розпочала свою роботу.

На спеціальному сайті кожен охочий може підтримати донатами Десантно-штурмові війська Збройних сил України як загалом, так і окрему бригаду, а також отримати більше інформації про ДШВ або навіть доєднатися до лав десантників.

Зібрані кошти спрямують на закупівлю комплексів РЕБ, дронів, запасних частин, приладів нічного бачення, спеціальної інженерної техніки, тепловізорів та інших нагальних потреб підрозділів ДШВ.

Фото: Десантно-штурмові війська ЗСУ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-02 15:00:05