Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вчасно виявляти вроджені вади допоможе відео раннього розвитку ембріону, зроблене вперше в історії

Уперше в історії молекулярні біонауковці з Університету Квінсленда в Австралії записали унікальне відео формування ембріона на ранній стадії. Значимість цього експерименту в тому, що віднині можна буде виявляти вроджені вади і вживати відповідних заходів для їх усунення.

Знати, як і коли починають формуватися вроджені вади

За статистикою, близько 3% немовлят у світі народжуються з вродженими вадами, зокрема, серця та нервової трубки.

Операційне втручання чи трансплантація, що проводиться через кілька днів після народження, єдина можливість виправити проблеми і гарантувати дитині здорове життя.

Зараз дивляться

Одразу варто зазначити, для запису революційного відео дослідники використали ембріон перепілки.

– Ембріони таких птахів є чудовою моделлю розвитку людини, особливо на ранніх фазах росту, – зазначила докторка наук Мелані Вайт.

Перепілка допоможе

За словами дослідниці, розвиток багатьох основних органів перепілки, включаючи серце та нервову трубку, дуже подібний до людських.

Учені створили генетично модифікований ембріон перепілки, який формувався, водночас виробляючи світловідбиваючий флуоресцентний білок під назвою Lifeact для кращого спостереження.

І в цей раз вдалося зафіксувати, як клітини формують нервову трубку ембріона, що з часом перетвориться на головний та спинний мозок.

За словами Мелані Вайт, саме під час цього процесу розвитку виникають вроджені вади.

Вроджені вади можна буде виправляти на ранніх термінах

За словами науковиці, все ще залишається загадкою, як клітини взаємодіють одна з одною і рухаються в режимі реального часу, щоб організуватися в складні тканини в ембріоні.

Саме цей процес, вважає Мелані Вайт, часто йде не так або порушується протягом четвертого тижня розвитку людини, що призводить до вроджених дефектів мозку чи хребта.

– Наша мета полягає в тому, щоб знайти білки або гени, які можна буде використовувати в майбутньому для скринінгу вроджених вад, — говорить Вайт.

Фото: Institute for Molecular Bioscience

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-04 14:44:41