Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

НАТО хоче убезпечити від Трампа військову допомогу Україні: який план захисту

Північноатлантичний блок готує низку заходів задля збереження та зміцнення довгострокової підтримки України на тлі того, що Дональд Трамп може здобути перемогу на виборах у США та на тлі зростання популярності правих сил у Європі. 

Про це пише видання The Wall Street Journal з посиланням на офіційних представників США і НАТО. 

План захисту допомоги Україні від Трампа: що відомо  

Відтак, НАТО планує відрядити до Києва високопоставленого чиновника і створити у німецькому Вісбадені нове командування для координації військової допомоги Україні й навчання українських військовослужбовців. Про всі ці заходи оголосять на саміті НАТО у Вашингтоні, який відбудеться наступного тижня.     

Зараз дивляться

Мета кроків – підтримати перспективи України вступити до НАТО, не пропонуючи їй членства. Зараз в Європі сплеск підтримки правих політичних сил, а також є ймовірність, що Дональд Трамп може повернутися в Білий дім і зменшити американську допомогу України. 

Операція, яка називатиметься НАТО − безпекова допомога і тренування для України, буде укомплектована майже 700 американськими військовими та військовослужбовцями з 32 країн-членів блоку. Операція візьме на себе більшу частину місії, яку американські військові виконували після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

Як зазначає видання The Wall Street Journal, нові ініціативи розробляли місяцями, але вони знову стали актуальними після слабкого виступу президента Джо Байдена під час телевізійних дебатів із Трампом і скарг Дональда Трампа щодо кількості грошей, які США витратили на допомогу Україні. 

– Ключова причина змін полягає в тому, аби захистити надання допомоги Україні від рішень Трампа. Замість того, щоб Вашингтон відповідав за навчання і допомогу, НАТО буде відповідати за це. Тому навіть, якщо США скоротять або припинять підтримку, її не скасують, – сказав Іво Даалдера, посол США в НАТО у 2009 – 2013 роках. 

У WSJ пояснюють, що  в умовах, коли ультраправі партії здобувають підтримку виборців у Франції, Нідерландах і в ЄС, інституціоналізація ролі НАТО може також зробити військову допомогу Україні менш вразливою до політичних коливань серед членів блоку. 

Вступ України до НАТО

Чинні та колишні американські урядовці заявили, що НАТО зможе краще координувати західну військову допомогу Україні. План також спрямований на те, щоб зробити Збройні сили України більш схожими на армію НАТО. 

Багато членів НАТО вважають, що Північноатлантичний блок має розпочати процес запрошення України до вступу. Але США і Німеччина проти такого кроку. За словами офіційних осіб, НАТО опише заявку України на вступ як незворотну, спираючись на формулювання в торішньому комюніке блоку про те, що майбутнє України − в НАТО, і в комюніке 2008 року, в якому йшлося, що Україна одного дня стане членом НАТО. 

Нові кроки також свідчать про важливу зміну позиції НАТО. Спочатку воно трималося на відстані від війни в Україні, щоб уникнути звинувачень, що блок є стороною конфлікту. Організаційні зміни означають, що тепер він готовий взяти на себе більшу роль у допомозі Києву у боротьбі з Росією. 

– Оскільки союзники по НАТО надали Україні понад 90% усієї військової допомоги, НАТО є природним місцем для координації допомоги, щоб Україна була більш здатна захистити себе зараз і в майбутньому, – заявив високопоставлений представник Державного департаменту США.

Саміт НАТО проходитиме в переломний момент для американської політики. Байден назвав свою роль у мобілізації підтримки України з боку НАТО одним із головних досягнень своєї зовнішньої політики.

– Я переконав 50 інших країн світу підтримати Україну, включно з Японією і Південною Кореєю, – сказав Байден під час дебатів із Дональдом Трампом.

Трамп вважає, що війна в Україні скоріше несе небезпеку для європейських країн, ніж для США. При цьому Дональд Трамп неодноразово заявляв, що закінчить війну Росії в Україні, щойно вступить на посаду президента США. Але при цьому Трамп не каже, що конкретно він зробить.

Фото: Jens Stoltenberg

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-02 13:14:00