Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Поради супермами: як проводити час з 5-річною дитиною з максимальною користю


Період 5-6 років у житті дитини називається старшим дошкільним віком. Саме в цей час у неї з’являється бажання навчатися. Завдання батьків – не проґавити момент та, власне, підготувати малюка до школи.

Як проводити час разом максимально ефективно, знає Юлія Кичила – власниця мережі дитячих садочків, психологиня, учасниця популярного телешоу “Супермама”, а також чудова мама п’ятирічної доньки Аліси.

Юлія Кичила

Ось п’ять порад від Юлії Кичили.

Порада перша: грайте в розвивальні ігри

До 6 років мозок дитини досягає 90% свого розміру і в ньому формуються зв’язки між нейронами, що дозволяє малюкам краще концентруватися. Діти починають цікавитись літерами та числами, хочуть зрозуміти базові математичні поняття.

– Цей період психологи називають “золотим віком”, – каже Юлія Кичила.

Юлія наголошує, що мозок дитини починає запам’ятовувати великі обсяги інформації, а вона сама залишається допитливою і відкритою до спілкування.

Як відомо, найкраще діти засвоюють знання під час гри. Тож використовуйте кожну можливість, щоб погратись з ними.

Існує безліч розвивальних ігор, які допоможуть малюку вивчити літери, цифри або нові слова. Головне – зацікавити дитину, врахувавши її інтереси.

Якщо сину подобаються конструктори – вивчайте цифри за допомогою конструктора.

Донька любить малювати? Разом намалюйте алфавіт.

Також підключайте STEM-заняття у ваші спільні активності з дитиною.

STEM у вихованні – це підхід до організації процесу навчання, який поєднує науку, технологію, інженерію та математику. Діти обожнюють досліди та експерименти. Це не лише весело, а й допомагає розвивати пізнавальні навички».

Порада друга: читайте книги та фантазуйте

Після 5 років у дітей значно покращуються когнітивні функції. Вони добре розуміють причинно-наслідкові зв’язки, роблять власні висновки та використовують більш складні речення, щоб висловити свою думку.

– Збільшити словниковий запас дитини допоможе читання, – стверджує Юлія Кичила.

За словами психологині, цілком доречно в цей час започаткувати традицію сімейного читання. Хай це буде, скажімо, пів години ввечері.

Читайте казки, веселі історії та вірші – це перший крок до того, щоб сформувати у дитини любов до книжок.

Завжди обговорюйте з малюком прочитане. Пояснюйте дитині незрозумілі їй слова. Фантазуйте щодо продовження історії. У цьому віці діти вже можуть створювати уявні світи та персонажів. І їм це дуже подобається.

Порада третя: мотивуйте дитину до творчості

Творчість відіграє важливу роль у загальному розвитку дитини. Наприклад, в 5-6 років діти намагаються передати свої почуття через малюнки, ліплення чи танці. А ще захоплюються рольовими іграми, відіграючи улюблених персонажів.

– Ідеальний варіант – зробити вдома творчий куточок, аби дитина мала вільний доступ до пластиліну, олівців та паперу, – наголошує Юлія Кичила.

Психологиня стверджує, що батьки також повинні брати участь у творчому процесі. Приміром, разом з малюком створювати аплікації, ліпити з пластиліну нових героїв та вигадувати історії про них.

– Якщо ваш малюк боїться повітряної тривоги чи звуків від роботи ППО – придумайте супергероя, який буде його захищати, – каже Юлія.

Вона зазначає, що малювання також може відволікти й заспокоїти малюка під час повітряної тривоги.

Порада четверта: разом робіть домашню роботу

Діти цього віку із задоволенням допомагають батькам робити нескладну домашню роботу. Це прояв їхнього бажання бути більш самостійними.

– Домашня робота привчає малюків до відповідальності та розвиває корисні навички, – наголошує Юлія.

За словами психологині, коли йдеться про вік 5-6 років, завдання мають бути нескладними.

– Наприклад, ми разом с донькою наводимо лад з іграшками в дитячій кімнаті. Аліса допомагає розбивати яйця та насипати борошно, коли я готую, – ділиться власним досвідом Юлія.

Простих справ, які батькам можна робити разом з дітьми, дуже багато. Навіть скласти одяг, замінити батарейки в іграшці тощо.

Головне, щоб дитина хотіла працювати.

Порада п’ята: частіше ходіть на прогулянки

Спільні прогулянки з дитиною – те, чим часто нехтують батьки, обираючи пасивний відпочинок вдома.

Але саме прогулянки на свіжому повітрі, вважає психологиня, допоможуть мамі і тату відволіктися від рутини, а малюку – пізнати світ.

Взагалі ж, дітям цього віку лікарі радять гуляти на вулиці по дві години двічі на день. Звісно, за хорошої погоди.

– Прогулянка з дитиною або гра на подвір’ї корисні і для здоров’я дитини, і для її інтелекту, – стверджує супермама.

Під час прогулянки малюку можна розказати про тварин та птахів, які живуть у парку. Дитина  може вивчити назви всіх дерев, які зустрічаються.

Прогулянка містом – привід пояснити дитині елементарні правила дорожнього руху. Та й узагалі, прогулянка – це ідеальний момент, щоб дізнатись думки й переживання вашої дитини.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Тож якщо у вас немає кращих ідей – виходьте на прогулянку.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-28 12:17:00