Є надія на контрудари під Покровськом: ситуація на фронті за тиждень
Ситуація залишається складною уздовж всієї лінії фронту, проте найскладніший напрямок – Покровський, де Генштаб в останні дні фіксує найбільшу кількість боєзіткнень Сил оборони Украни з російськими окупаційними військами.
За оцінками військового експерта Олексія Гетьмана, лінія фронту постійно змінюється, ворог поступово просувається на південному сході від Покровська, що вже назвали повзучою окупацією.
Тож цілком можливо, що доведеться залишити деякі населені пункти.
Детальніше про зміни на передовій за останній тиждень – у матеріалі Фактів ICTV.
Покровський і Курахівський напрямки
В ОСУВ Хортиця повідомляли, що ворог намагається прорвати оборону Покровська, зосередивши свої сили на флангах. Тобто окупанти прагнуть підійти якомога ближче до околиць, щоб уникнути прямого штурму й охопити місто.
– Покровський був і залишається важким напрямком. Була інформація про оточення Покровська, Курахового і Торецька, потім були певні непорозуміння з редакторами мапи DeepState. А вже зараз, наприклад, щодо Курахового на цій мапі подається, що тут тривають бої на західних і південних околицях. А деякі американські дослідження стверджують, що місто вже захопили, – пояснює Олексій Гетьман.
Він зауважив, що будь-які схожі повідомлення, окрім зведень Генерального штабу ЗСУ, можуть бути неточними, тому порадив довіряти лише офіційним джерелам.
Посилаючись на офіційні дані, експерт нагадав, що для укріплення оборони Покровська підтягнуто резерви 155 механізованої бригади, озброєні гаубицями Caesar і танками Leopard, що, на його думку, дає надію, бо танки зазвичай використовують не під час обороні, а за наступу.
– Цілком можливо, що ми там зробимо якісь контрудари. Не контрнаступи, а контрудари, – акцентував він.
Гетьман також звернув увагу на ще один момент – це розмови про те, що нібито там все пропало і незабаром доведеться відходити.
– Я просто хочу нагадати, що оборона міста триває пів року, і весь цей час ворог перебуває приблизно на тій самій відстані від Покровська, що й 6 місяців тому, – каже експерт.
Загалом ворог продовжує тиснути на східному напрямку, за тиждень ситуація не змінилася, окрім Покровська, де окупанти поступово просуваються.
– Вони хочуть обійти Покровськ з півночі та півдня, перерізати дорогу, яка веде до Дніпра. Це найбільша дорога, якою привозять увсе, щоб тримати оборону. Але, вочевидь, це не єдиний шлях, інакше вже давно не було б чим забезпечити гарнізон, – пояснив він, додавши, що не треба бути військовим, щоб зрозуміти – не може бути один шлях постачання.
Зупинившись окремо на ситуації довкола Курахового, Гетьман сказав, що на сьогодні є дві інформації:
– Перша – мапа DeepState показує, що бої ведуться на східній і південній околиці міста. А ISW коментує, що Курахове повністю перебуває під контролем російських окупантів. Генштаб поки що офіційно інформацію не давав!
Що відбувається під Куп’янськом
На Куп’янському напрямку штурмові групи окупантів безуспішно намагаються покращити тактичне положення, розширити плацдарм на лівому березі річки Оскіл.
Для ворога, за оцінками Гетьмана, головне – Куп’янськ-Вузловий, бо це залізниця, якою можна відносно швидко переміщати війська.
– У разі руйнування залізничного полотна його дуже швидко можна відремонтувати. Тому залізниця – важливий логістичний складник, – каже експерт.
Тут для досягнення своїх цілей російські війська використовують більше бронетехніку, а не піхоту, але нічого нового у цій тактиці ворога немає, додає він.
Запорізький та Херсонський напрямки
За інформацією Сил оборони Півдня, на Гуляйпільському й Оріхівському напрямках ворог активно проводить розвідку і тренує групи штурмовиків, однак формування окупаційною армією наступальних угрупувань не виявлено.
А під Херсоном російська армія не полишає спроб захопити острови в гирлі Дніпра – Козацький і Великий Потьомкін. Проте ці спроби безуспішні, ворог зазнає великих втрат і змушений відступати.
– Окупанти намагаються сконцентрувати сили, проте на всьому південному напрямку перебуває не більш ніж 200 тис. російських вояків, і ця кількість не зростає. Якщо навіть десь сконцентрували більше, це означає, що десь зменшили, – каже Гетьман.
Тобто Росія просто переміщує війська уздовж лінії фронту, тому, за словами есперта, концентрація сил противника в одному місці не може бути дуже великою, інакше їй доведеться значно зменшувати їхню кількість на інших напрямках.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
– Щодо Запорізького та Херсонського напрямків – вони спробують сконцентруватися, перемістити туди додаткові сили і під Херсоном форсувати Дніпро, щоб просунутися вперед. Вдасться чи не вдасться, залежить від того, що вони робитимуть, скільки зосередять там сил і засобів, наскільки це буде потужне угрупування та скільки там буде наших військ, зокрема піхоти, – підсумував Олексій Гетьман.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-29 18:00:00