Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

”Жовта картка” для Угорщини: в ЄС незадоволені “мирними” вояжами Орбана

Фото: Офіс президента

Прем’єр Угорщини Віктор Орбан одразу після того, як до Будапешта перейшло головування в ЄС, здійснив самовільні так звані миротворчі місії до Києва, Москви, Пекіна та Вашингтона. Дискусії велися не від імені ЄС, не на підставі мандата європейських інститутів і не від імені Європейського союзу, запевняють у Будапешті.

Але в Європейському союзі багато хто вже засудив цей вояж Орбана. На зустрічі в середу посол Угорщини в ЄС Балінт Одор зазнав словесного осуду з боку брюссельських колег з приводу того, як Будапешт почав роботу на чолі Ради ЄС. Багато дипломатів заявили, що Угорщина отримала “жовту картку”. А в Будапешті не розуміють, до чого весь галас.

– Прем’єр-міністр усвідомлює відповідальність, яку тягне за собою головування в Раді ЄС, і в дусі цієї відповідальності він поінформував голову Європейської ради та глав держав і урядів про ці візити, – заявив міністр у справах ЄС Угорщини Янош Бока.

Зараз дивляться

Вояж Орбана

Один із дипломатів ЄС заявив, що Угорщині знадобилося дев’ять днів, щоб втратити ту краплину довіри, яка в неї залишалася, додавши, що дії Орбана не слугують ні ЄС, ні миру, а грають на руку Путіну і його війні. За словами дипломата, угорське гасло “зробити Європу знову великою” на даному етапі швидше означає зробити Росію знову великою.

У Раді ЄС також заявили, що Орбан не попереджав Єврокомісію про свої плани летіти з візитом до Китаю і не розповідав про підсумки поїздки.

Що можна зробити проти головування Угорщини

Правові механізми для обмеження терміну головування Угорщини в даному випадку обмежені, оскільки головування вже почалося. Крім того, Суд ЄС винесе рішення проти таких кроків.

Депутат Європарламенту від Естонії Ріхо Террас збирає підтримку серед колег, щоб закликати вище керівництво блоку задіяти проти Угорщини статтю 7 Договору про Європейський Союз. Це найсерйозніша політична санкція, яку може бути застосовано до країни-члена, і передбачає призупинення її права голосу при ухваленні рішень ЄС. Але це крайній захід, від якого європейські столиці досі ухилялися.

– Він (Орбан, – Ред.) розумний. Він точно знає, як далеко може зайти, не ризикуючи отримати негайний удар у відповідь, – сказав представник ЄС.

Кілька послів ЄС пригрозили практичними наслідками, якщо Орбан продовжить іти своїм шляхом. Наприклад, країни можуть бойкотувати неофіційні зустрічі міністрів, організовані Будапештом. На перше засідання ради під головуванням Угорщини, лише вісім країн (включно з Угорщиною) надіслали своїх міністрів. Кілька послів ЄС запропонували бойкотувати неформальну зустріч міністрів закордонних справ у Будапешті наприкінці серпня.

З огляду на те, як швидко загострилася ситуація з Будапештом лише за перші два тижні головування в ЄС, ніхто не відкидає ще більш жорстких заходів з боку Брюсселя, якщо Орбан перетне нові “червоні лінії”, наприклад, у відносинах із колишнім президентом США Дональдом Трампом.

У Брюсселі ще можуть розглянути можливість показати Будапешту “червону картку”, та поки що гра триває.


2 липня Віктор Орбан перебував з візитом у Києві, де зустрівся з президентом Володимиром Зеленським. Політики провели переговори. Орбан закликав Зеленського розглянути можливість припинення вогню для швидшого закінчення війни, яку розв’язала Росія проти України.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-11 11:22:08