Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як учені зможуть відновити функцію імунної системи літніх людей – дослідження

Британські науковці знайшли спосіб відновлення імунної системи літніх осіб за допомогою лікування, яке діє на певні типи клітин. Результати цього дослідження було опубліковане в щотижневому журналі Nature.

Теорія старіння

Теорія про старіння ґрунтується на новітніх наукових дослідженнях, які показують, що імунітет не лише бореться із інфекціями, але й відіграє ключову роль у регулюванні організму.

На сьогоднішній день встановлено зв’язок між процесами старіння та станом імунної системи: з віком у літніх людей спостерігається зменшення розмірів тимуса та зниження вироблення  гормонів, а також атрофія лімфоїдної системи.

Зараз дивляться

Внаслідок цього кількість “зрілих” Т-лімфоцитів у крові зменшується та спостерігається зниження здатності лімфоцитів активуватися власними клітинами організму.

Дослідники задавалися питанням, чи зможуть вони відновити баланс імунної системи, виснажуючи мієлоїдні HSC, тобто гемопоетичні стовбурові клітини,  щоб замінити їх оновленими.

Зміни в імунній системі

Вчені провели експеримент на мишах та з’ясували, что у тварин віком від 18 до 24 місяців, яким вводили антитіла, спрямовані на знищення мієлоїдних клітин-мішеней (тобто частину гемопоетичних стовбурових клітин) відновився баланс за рахунок нових В- і Т-лімфоцитів.

Виявилося, що нові лімфоцити зменшують запалення та краще захищають проти інфекцій, подібних Covіd-19. Без цього патогени не були б розпізнані.

— Ми не тільки спостерігали зсув у бік клітин, які беруть участь у адаптивному імунітеті, але й спостерігали зниження рівнів запальних білків у тварин, які отримували лікування, — сказав Джейсон Росс, один зі співавторів дослідження.

За його словами, вчені були здивовані, що  лише один курс лікування був такий ефективний. Різниця між обробленими та нелікованими тваринами тривала навіть через два місяці.

Коли оброблених тварин через вісім тижнів вакцинували проти вірусу, з яким вони раніше не стикалися, імунна система відреагувала енергійніше, ніж у нелікованих тварин, і вони значно краще протистояли зараженню вірусом.

— Особливість імунної системи літніх людей — функціональні маркери на клітинах, поширеність білків запалення, реакція на вакцинацію та здатність протистояти смертельній інфекції — зазнала впливу після єдиного курсу лікування, націленого лише на один тип клітин, — зазначив Росс.

Тож дослідники показали, що гемопоетичні стовбурові клітини миші та людини з мієлоїдними зміщеннями досить схожі, щоб використовувати подібний метод для відновлення імунної системи літньої людини.

Вчені сподіваються, що це допоможе боротися з інфекціями на кшталт коронавірусу, а також посилить імунітет до цієї та інших хвороб.

ДжерелоMedicalxpress

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-28 12:28:14