Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як арт-терапія відновлює поранених військових під час реабілітації – психологи

Психологічна підтримка та арт-терапія здатні покращувати стан важкопоранених воїнів під час реабілітації.

Творчість як засіб зцілення

Методи арт-терапії дають можливість пораненим воїнам відновлювати психологічний стан та досягати високих результатів.

Розвідник-далекомірник Олександр ділиться враженнями від творчих занять. Раніше він навіть не уявляв, що малюватиме, вважав творчість – це не для нього, але сьогодні вже охоче працює з пензлем. Це допомагає йому зосередитися на сьогоденні, а не жахіттях війни.

Зараз дивляться

Олександр захищав Україну з 2016 року, у 2022 році під час контрнаступу на Херсонщині отримав серйозне поранення ніг, що призвело до ампутації кінцівки та тривалої реабілітації.

Наразі він активно відновлюється в реабілітаційному центрі на Вінниччині та мріє повернутись до армії як інструктор. Військовий переконаний, що психологічна підтримка допомагає йому швидше адаптуватися до повноцінного життя.

Арт-терапія для багатьох є ліками для душі, засобом зцілення та ресурсним методом, який дозволяє створювати нові моделі та стратегії життя, будувати нові життєві смисли через створення власних творчих продуктів.

Психологічна підтримка

У центрі відновлюються бійці з психотравмами, пошкодженням м’яких тканин і кісток, контузіями та ампутованими кінцівками, а також звільнені з полону військовослужбовці.

Щоб відновлення проходило ефективніше, психологи проводять сеанси біосугестивної терапії (БСТ). Це коли поєднуються спеціально розроблені фрази зі звуками природи і музики.

Таким чином пацієнти відновлюються на нейронному та біохімічному рівнях, що позитивно впливає на їхній стан.

Під час сесій психологи запитують кого що турбує та яких результатів очікують поранені. Далі під музику промовляють певні фрази, за допомогою яких відбувається сканування всього тіла – від голови до кінцівок.

Результат вражає, адже це дозволяє пораненим розслабитися, зняти тривожність та  покращити сон. Навіть найважчим пацієнтам – прикутим до ліжка внаслідок спинно-мозкових травм. Адже для них дуже важливо, що поряд є люди, готові надати підтримку та мотивацію жити далі. Тож  індивідуальний підхід до кожного воїна тут є ключовим.

Джерело і фото: Командування Медичних сил ЗСУ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-11 16:13:39