Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Етапи та важливі нюанси: як підготувати полуницю до зими


Надворі – осінь, а отже час подбати про городні культури, щоб наступного року отримати гарний врожай. Як правильно підготувати полуницю до зими, про етапи, а також, що для цього знадобиться – у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт із рослин Олексій Колесник.

Як правильно підготувати полуницю до зими

Що потрібно робити з полуницею перед зимою – важливе питання, відповідь на яке вбереже від втрати майбутнього врожаю.

Щоб наступного року отримати найкращий результат, варто:

  • підрізати кущі;
  • підгорнути ґрунт;
  • підживити рослини;
  • зробити укриття для полуниці.

Далі поговоримо про кожен з етапів підготовки полуниці до зими детальніше.

  • Прополка та обрізка

Отже, як радить наш постійний експерт із рослин, перше, що потрібно зробити, це прополоти грядки, а також прибрати старе, підсохле або з ознаками хвороб листя, інакше воно стане джерелом захворювань в наступному сезоні.

 – Під час підготовки полуниці до зимівлі, насамперед потрібно видалити бур’яни, старе листя та інші відмерлі частини кущів ягідки для запобігання поширенню хвороб зі шкідниками, – зауважує Олексій Колесник.

Після стрижки кущиків полуниці згорніть його граблями, щоб воно не залишалося на грядці. Проводьте обрізку обережно, щоб випадково не зістригти центр кущика, звідки росте нове листя.

  • Обробка полуниці восени

Під час стрижки дуже добре видно, в якому стані листя полуниці. Якщо є ознаки хвороб, то відразу після обрізки грядки варто обробити.

Якщо на листочках є ознаки деформації, горбисті прояви, то, найімовірніше, на ваших плантаціях оселився суничний кліщ. Для боротьби з ним придбайте спеціальні засоби Акарін, Фітоверм, Фуфанон або Актелік.

Проти грибка радимо застосовувати препарат Нітрафен, від парші та гнилі – хлорокис міді.

  • Полив

До того ж, ще одним важливим моментом під час підготовки полуниці до зими – є полив. Під час настання морозів ґрунт повинен бути вологим, тож добре полийте ваші рослини, особливо у посуху.

  • Внесення добрив

І не забудьте про добрива – вони допоможуть адаптуватися полуниці до зміни температурного режиму.

– А внесення калійних та фосфорних добрив – зробить рослини більш морозостійкими, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

  • Мульчування

Мульчування та укриття кущів збережуть вологу з теплом.

Однак зазначимо, що не всі сорти й не у всіх кліматичних зонах України потребують укриття. Якщо полуниця у вашій області прекрасно зимує без утеплення, то пропустіть цей етап. Мульчування потребують види, посаджені в цьому сезоні, а також молоді саджанці, яким дали життя восени.

Що потрібно для підготовки полуниці перед зимою

Окрім води та спеціальних інструментів для мульчування та прополки бур’янів необхідні спеціальні добрива.

– Як калійні та фосфорні добрива можна використовувати суперфосфат, калімагнезію чи органічне живе добриво, що містить фосфор- та каліймобілізуючі ґрунтові бактерії, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Найкращим укриттям для кущів полуниці вважається сніг, проте його взимку іноді буває зовсім мало. Тоді найкраще взяти солому, яка захистить коріння від вимерзання, а для укриття кущів – білий спанбон. Останній захищатиме рослини від зледеніння, утримувати тепло та водночас пропускати сонячне світло.

Помилки під час підготовки полуниці до зими

Важливо дотримуватися термінів осінньої обрізки полуниці, оскільки, якщо провести процедуру занадто пізно, то рослина не матиме часу на відновлення до настання морозів.

– Не проводьте занадто сильну та пізню обрізку – це може не дати рослинам відновитися та призвести до їхнього вимерзання, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Намагайтеся завершити обрізку за декілька тижнів до настання морозної погоди. Занадто ж сильна обрізка може травмувати серцевину куща полуниці.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV публікували поради експерта, як пересаджувати полуницю восени та розповідали про головні помилки під час проведення маніпуляції.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-29 18:06:46