Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Радикальні та м’які методи: чим змити хну зі шкіри


Часто дівчата мають справу із хною, яку потім важко вивести зі шкіри обличчя та рук. Прибрати ж залишки простим милом чи шампунем не завжди вдається, тож потрібні спеціальні методи. Чим змити хну зі шкіри – читайте дієві поради у матеріалі Фактів ICTV.

Чим змити чорну хну зі шкіри

Хна – натуральний пігмент, який отримують із листя рослини лавсонії неколючої. Його використовують для фарбування волосся в ефектний мідний відтінок. Ще за допомогою неї роблять тимчасові татуювання на шкірі – традиційні східні розписи тіла, які називаються мехенді. Щоб не шукати в інтернеті способи, чим можна змити хну, треба підготуватися до процедури.

По-перше, фарбуйте волосся цим засобом у рукавичках. По-друге, намащуйте шкіру обличчя жирним кремом – він не дасть барвнику увібратися.

Далі потрібно лише акуратність і пильність під час нанесення малюнка хною на будь-яку частину тіла.

Проте, що робити, якщо ви все ж таки не встежили та забруднилися? Змити хну зі шкіри можна такими способами.

По-перше, протягом декількох хвилин ретельно очищуйте руки господарським милом.

Фото: Depositphotos

По-друге, зробіть теплу ванну для рук або маску для обличчя. Це допоможе розпарити шкіру. Після цього можна за допомогою пемзи потерти ті ділянки шкіри, які є не занадто ніжними та чутливими. Так можна повністю вимити з неї хну.

Якщо це не допомогло – спробуйте й такі способи. Завдяки їм, як правило, вдається змити хну зі шкіри з легкістю.

  • Спиртовмісні засоби

Для більшого ефекту, щоби змити фарбу зі шкіри, можна спробувати відмити залишки за допомогою перекису водню, спирту, горілки або спиртовмісного лосьйону.

Підійдуть й деякі аптечні спиртові розчини й настоянки, наприклад, борний або саліциловий спирт.

  • Натуральне оливкове мило

Хну з брів можна змити за допомогою натурального оливкового мила, але за його відсутності підійде і звичайне туалетне. Зробіть мильну піну та нанесіть її на м’яку зубну або спеціальну силіконову щітку для вмивання.

мило

Фото: Pexels

Далі декілька разів проведіть девайсом по бровах, залиште піну на деякий час, а потім вмийтеся теплою водою. Так само можна робити і стосовно й інших частин тіла, наприклад, спробувати прибрати малюнок або залишки фарби з рук.

  • Морська сіль

Щоб усунути залишки фарби, що в’їлася, потрібно взяти морську сіль. Вона дає комбінований вплив – як фізичний, так і хімічний.

Соль

Фото: unsplash

Великі кристали злегка подрібнюємо у кавомолці, далі можна наносити засіб на зволожену шкіру рук або тіла і м’яко терти, зрідка додаючи воду, до повного розчинення.

  • Скраб для рук та обличчя

Змити яскраві сліди або зробити їх світлішими можна за допомогою і звичайного косметичного скрабу. Склад потрібно підібрати з найдрібнішими абразивними частинками. Застосовувати його радимо кожні 3-4 години до повного видалення продукту.

  • Примочка з теплої олії

Хна не терпить високих температур. Тож змити чорну фарбу зі шкіри можна і завдяки спеціальним примочками з теплої олії. Її варто залишити на годину, а потім змити гарячою водою з милом.

  • Зубна паста чи порошок

Спробуйте очистити шкіру від хни зубною пастою чи порошком.

  • Аміак

Нанесіть на ватний диск аміак та потріть забруднені ділянки.

Чим швидко змити хну зі шкіри: антиметоди

Часто дівчата намагаються позбутися фарби за допомогою певних методів, які можуть мати зворотний ефект або бути не достатньо безпечними. Тож далі розберемося, які способи краще не використовувати.

Багато людей застосовують для видалення плям хни лимон, однак робити цього не рекомендовано. Цитрусові, навпаки, закріплюють фарбу на шкірі.

Крім того, потрібно пам’ятати про те, що перекисом, аміаком та ацетоном користуються у крайніх випадках. Це важка артилерія, тому зловживати ними не варто.

І пам’ятайте, що більше часу хна буде на шкірі, то сильніше вбереться у дерму. А тоді позбутися чорних плям буде досить важко. Тож фарбу потрібно змивати з рук  та тіла відразу після того, як ви забруднилися.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV розповідали, як часто можна робити ламінування брів, щоб не втратити красу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-29 13:45:37