Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

ВІН-код військовослужбовця: що це та як його отримати

Для українців, які перебувають на військовому обліку, запровадили певні індивідуальні коди. Що це за коди, як їх дізнатися і навіщо вони потрібні – читайте на Фактах ICTV.

Що таке ВІН-код військовослужбовців

ВІН-код військовослужбовця – індивідуальний військовий номер, який видають особі, що перебуває на військовому обліку.

Цей код присвоюється автоматично військовозобов’язаному за оновлення даних через реєстр військовозобов’язаних Оберіг.

Зараз дивляться

ВІН-код – це певний номер запису з 19 цифр, який співробітники ТЦК або поліція зчитують і отримують доступ до електронних війково-облікових документів. Якщо такого штрихкоду у військовому квитку чи іншому військово-обліковому документі немає, тоді очевидно, що людина не оновлювала даних у ТЦК.

Загалом у законі Про реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів не використовується назва “ВІН-код” для позначення електронного номера, який надається військовозобов’язаним громадянам України. У ст. 14 цього закону є посилання на порядок ведення реєстру, який визначає, що тим, чиї особисті дані вносять до реєстру вперше, автоматично формується окремий номер запису. 

Для чого потрібен ВІН-код

Призначення електронного коду військовозобов’язаного – пришвидшити пошук інформації про конкретну людину у великій базі даних. 

Як дізнатися свій ВІН-код

ВІН-код, або електронний код військовозобов’язаного, формується автоматично під час внесення даних про нього у реєстр Оберіг. Але відомі й випадки, коли людей викликають у ТЦК для присвоєння ВІН-кодів. 

Це означає, що людина може отримати повістку, після чого має з’явитися в ТЦК для оновлення даних.

У ТЦК військовозобов’язаного ставлять на облік в електронну базу Оберіг і вносять особисті дані:

  • місце народження, місце реєстрації;
  • дату народження;
  • місце роботи;
  • сімейний стан;
  • військово-облікову спеціальність;
  • наявність або відсутність досвіду служби;
  • наявність відстрочки чи бронювання.

Також військовозобов’язана особа проходить ВЛК.

Після оновлення даних співробітники ТЦК або СП формують ВІН-код. У графічному вигляді штрихкод може бути вклеєний у військовий квиток або інший військово-обліковий документ. Але це не обов’язково, оскільки під час оновлення військово-облікових даних у застосунку Резерв+ або ЦНАПі його не видають, він формується автоматично. Міністерство оборони України зазначило, якщо особа оновила дані через особистий кабінет або ЦНАП (центр надання адміністративних послуг), то йти до ТЦК для вклеювання штрихкоду не треба.

Також, як зазначають представники ТЦК, ВІН-код не обов’язково запам’ятовувати. Номер буде вписаний у військовий квиток чи в інший обліковий військовий документ, який є на руках. Отже, надалі людину буде легше знайти в базі та перевірити інформацію про неї. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-02 14:00:05