Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вакцинувати від пташиного грипу людей з груп ризику, не чекаючи спалаху: Фінляндія готова першою в ЄС

Фінляндія може стати першою країною в світі, яка почне щепити людей з груп ризику профілактичною вакциною проти пташиного грипу Seqirus, яка була дозволена до використання Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) у жовтні 2023 року.

Штами різні, але вакцина обіцяє захист

Вакцина зорієнтована на штам пташиного грипу H5N8.

Це не H5N1, що викликав спалахи на молочних фермах у кількох штатах США.

Зараз дивляться

Однак, оскільки основною мішенню вакцини є поверхневий білок гемаглютиніну на вірусі – частина “H”, яка є спільною як для H5N8, так і для H5N1 – є надія, що щеплення все ж забезпечить певний захист від H5N1.

Жодна країна ЄС ще не повідомила про випадки зараження людини H5N1. Тим не менш, у 2023 році у Фінляндії сталася низка спалахів саме високопатогенного H5N1 серед диких птахів і ссавців на деяких хутряних фермах країни. Це призвело до широкомасштабної вибраковки норок, найбільш сприйнятливих до пташиного грипу.

Норкові ферми – зона ризику

– У нас 500 норкових ферм, тож ми хочемо захистити тих, хто працює там, – сказала Ханна Ногінек, головна лікарка відділу контролю за інфекційними захворюваннями Фінського інституту охорони здоров’я.

Влада Фінляндії планує розпочати доставку доз вакцини птахівникам, працівникам хутряних ферм, ветеринарам і вченим, які вивчають вірус, як тільки Seqirus надійдуть у країну.

Джерело: IFL Science

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-15 13:46:27