Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Торік світове споживання викопного палива та викиди досягли рекордного рівня

У 2023 році у світі споживання викопного палива та викиди досягли рекордного рівня, попри те, що частка викопного палива у світовому енергобалансі дещо зменшилась за рік. 

Про це повідомляє Reuters з посиланням на звіт Statistical Review of World Energy.

Споживання викопного палива та викиди досягли рекорду: деталі

Згідно з даними звіту Енергетичного інституту, зростання попиту на викопне паливо, попри розширення використання відновлюваних джерел енергії, може стати перешкодою для переходу до енергоспоживання з меншим вмістом вуглецю.

Зараз дивляться

Це через те, що глобальне підвищення температури досягає 1,5 градуса, порога, за яким, на думку науковців, такі наслідки, як підвищення температури, посуха та повені, стануть більш екстремальними. 

Зауважимо, що 2023 рік став першим повноцінним роком перенаправлення російських енергетичних потоків із Заходу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. А також першим повноцінним роком без серйозних обмежень на пересування, пов’язаних із коронавірусом (COVID-19). 

У звіті зазначається, що загальне глобальне споживання первинної енергії досягло рекордного рівня 620 ексаджоулів (ЕДж), а викиди вперше перевищили 40 гігатонн CO2. 

Крім того, зафіксовано мінливі тенденції використання викопного палива в різних регіонах. До прикладу, в Європі частка викопного палива в енергетиці впала нижче 70%, і це вперше з часів промислової революції. 

За словами директора Енергетичного інституту Ніка Уейта, в країнах з розвиненою економікою спостерігаються ознаки піка попиту на викопне паливо. Водночас це відрізняється від економік країн Глобального Півдня, де економічний розвиток та покращення якості життя продовжують стимулювати зростання викопного палива. 

Галузевий орган Енергетичний інститут спільно з консалтинговими компаніями KPMG та Kearney публікує щорічний звіт з 2023 року. Ці компанії тепер виконують функції компанії BP, яка готувала звіт, який був орієнтиром для фахівців енергетики з 1950-х років. 

Згідно зі звітом, у 2023 році на викопне паливо припадав майже весь приріст попиту в Індії, тоді як у Китаї використання викопного палива зросло на 6% і досягло нового максимуму. 

Одначе, торік на Китай також припала більш ніж половина світового приросту виробництва відновлюваної енергії. 

– Те, що Китай виробляє більше енергії з відновлюваних джерел, ніж решта країн світу разом узятих, вражає, – сказав журналістам Вірлі з KPMG. 

Основні аспекти зі звіту за 2023 рік:

  • У 2023 році світовий попит на первинну енергію зріс на 2% у порівнянні з 2022 роком та становив 620 ЕДж. 
  • Використання викопного палива зросло на 1,5% до 505 ЕДж, що склало 81,5% від загального енергобалансу. І це на 0,5% менше, ніж у 2022 році. 
  • У 2023 році використання викопного палива не зросло в жодній європейській країні.  
  • У 2023 році виробництво електроенергії зросло на 2,5%, у порівнянні з 2,3% у попередньому році. 
  • Виробництво відновлюваного палива (за винятком гідроенергетики) зросло на 13% до нового рекордного рівня в 4748 терават-годин. 
  • Частка відновлюваних джерел енергії в загальному енергетичному балансі, за винятком гідроенергетики, становила 8% порівняно з 7,5% у звіті за 2022 рік. 
  • Включаючи гідроенергетику, частка відновлюваних джерел енергії склала 15% світового енергобалансу. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-20 11:40:40