Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Список підписантів комюніке Саміту миру у Швейцарії знову змінився: хто приєднався

Фото: Офіс президента

До списку підписантів комюніке за підсумками Глобального саміту миру долучилась ще одна країна – Замбія.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Раніше до комюніке приєдналися – Антигуа і Барбуда та Організація американських держав.

Зараз дивляться

Тож станом на 19 червня комюніке Саміту миру у Швейцарії своїми підписами засвідчили представники 78 країн та 6 міжнародних організацій.

Зміни в списку підписантів комюніке Глобального саміту миру: що відомо

20 червня список підписантів поповнився Замбією. Ця країна межує з Анголою, ДР Конго, Зімбабве, Мозамбіком і Танзанією.

– Ми цінуємо те, що Замбія, разом з іншими африканськими країнами, займає чітку позицію на підтримку Статуту ООН, миру та прогресу, – зазначив Зеленський.

19 червня на зміни в списку підписантів комюніке Глобального саміту миру відреагував президент України Володимир Зеленський.

Зокрема, глава держави подякував представникам Антигуа і Барбуди за приєднання до комюніке Саміту миру у Швейцарії.

Антигуа і Барбуда на карті

Антигуа і Барбуда, наголошує президент України, – це перша країна, яка не була представлена на Саміті, але згодом приєдналася до підсумкового документа.

– Це свідчить про те, що нашу Формулу миру та наше бачення справедливого й тривалого миру поділяють усі континенти та регіони світу – від Європи до Карибського басейну. І ця коаліція лише зростатиме, – переконаний Володимир Зеленський.

Інфографіка: Факти ICTV

Президент України зауважує: дійсно стабільний світ – це світ справжньої рівності, де всі нації мають право голосу та можуть продемонструвати своє лідерство.

– Саме тому ми створили формат Саміту миру, який продовжимо розвивати, залучаючи нових учасників і ретельно працюючи над наближенням миру, – зазначив глава держави.

Прокоментував приєднання Антигуа і Барбуди й заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

За його словами, малі острівні держави також відчувають вплив російської агресії, зокрема у сфері продовольчої та екологічної безпеки.

Тож, додає Ігор Жовква, їхня участь в імплементації української Формули миру не менш важлива, аніж внесок Європи чи Америки.

Що відомо про список підписантів комюніке Глобального саміту миру

Список підписантів комюніке Глобального саміту миру, що тривав 15 та 16 червня у швейцарському Бюргенштоці, змінюється вже не першу добу.

Спершу в переліку були підписи представників 80 країн та 4 організацій (Ради Європи, Єврокомісії, Євроради та Європарламенту).

Потім у списку комюніке Глобального саміту миру не стало Іраку та Йорданії.

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква, у Facebook-дописі якого від 16 червня досі є згадки про Ірак і Йорданію, зазначив, що ці країни комюніке не підписували, а їхня поява у списку – це технічний збій через процедуру “згоди за замовчуванням”.

Пізніше стало відомо, що в списку немає Руанди, хоча ця країна була на фото, яке демонстрував у своєму Telegram-каналі президент України Володимир Зеленський, у списку МЗС Швейцарії від 16 червня та досі є в дописі у Facebook заступника керівника Офісу президента України Ігоря Жовкви.

Відомо також, що до комюніке Глобального саміту миру долучився Вселенський Патріархат (на Саміті миру представляв патріарх Варфоломій).

Не підтримали комюніке Саміту миру у Швейцарії Вірменія, Бахрейн, Колумбія, Індія, Індонезія, Лівія, Мексика, Саудівська Аравія, ПАР, Таїланд, Об’єднані Арабські Емірати.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 847-му добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.

Джерело: МЗС Швейцарії, Володимир Зеленський, Ігор Жовква

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-20 12:47:05