Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

в Україні можуть зʼявитися нові статуси замість обмежено придатних

Фото: Генштаб ЗСУ

2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 3621-IX Про забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист, за яким скасовується статус військовозобов’язаних як обмежено придатні.

У коментарі Фактам ICTV член Асоціації правників України, юрист LCF Law Group Микита Татаринов наголосив, що чоловіки, які були визнані обмежено придатними до військової служби, повинні пройти повторний медичний огляд протягом 9 місяців.

Рівні придатності військовозобов’язаних

Згідно із новим законом, за результатами медогляду громадянина і з урахуванням рівня його освітньої підготовки, особистих якостей, роду діяльності та спеціальності комісія з питань взяття на облік може ухвалити одне з наступних рішень:

Зараз дивляться

  • придатний для військової служби та попередньо призначений до служби в ЗСУ чи іншому військовому формуванні;
  • тимчасово непридатний до служби, потребує лікування;
  • підлягає додатковому медичному обстеженню (із зазначенням дати проведення);
  • непридатний до військової служби;
  • направлення до поліції матеріалів на громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік.

Щодо останнього пункту: працівники ТЦК матимуть право направляти дані військовозобовʼязаних, які ігнорують їх вимоги, до поліції у зв’язку з правопорушенням 210, 210-1 КУпАП. Такі дані вносяться в систему АРМОР.

Новий наказ про ВЛК

За словами юриста, Міноборони України ще не розробило новий наказ про ВЛК (військово-лікарську комісію), тому медикам поки немає на що спиратися у визначенні придатності чи непридатності людини до служби.

Зараз триває розробка наказу.

Внаслідок ухвалених змін, чоловіки, що мали статус обмежено придатний повинні будуть повторно пройти ВЛК впродовж 9 місяців.

– Внаслідок проходження ВЛК, такі чоловіки можуть бути визнані придатними, або тимчасово непридатними, або непридатними, – наголосив юрист Микита Татаринов.

Перелік захворювань

В Україні тих, хто має статус обмежено придатних, тисячі. Це люди з пораненнями, ті, хто відновлюється після операцій, не пов’язаних із виконанням бойових завдань, люди з серйозними захворюваннями (наприклад, порушення згортання крові, рак у ремісії, ВІЛ, вроджений сифіліс, діабет, епілепсія з поодинокими нападами, деякі хвороби серця, ендокринної, травної системи, проблеми з зором і слухом).

Список цих захворювань міститься в наказі 402 про ВЛК, який мають оновити, й оновиться перелік хвороб та вимог до здоров’я для служби в піхоті, десантно-штурмових військах тощо.

Як проходитиме ВЛК

Лікарі ВЛК у висновку про стан здоров’я обмежено придатних військовозобов’язаних мають надати ще один висновок, які завдання чоловіку можна виконувати та де служити чи не служити.

За рішенням ВЛК, відповідно до наказу 490 Міноборони України, дійсно може визначатися придатність не до служби, а до конкретної ВОС (військово-облікової спеціальності). Проте така диверсифікація важлива у разі, якщо у людини наявні проблеми зі здоров’ям, які впливають на придатність до служби, наголошує юрист.

Джерело: BBC Україна

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-19 14:34:17