Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Тривалий час, проведений за відеоіграми та комп’ютером, загрожує підлітковим психозом – учені

Ризик підліткового психозу може бути пов’язаний із довготривалим використанням комп’ютера для перегляду відеоігор. На підлітковому сленгу це називається залипання.

Залипання на відеоіграх може призвести і до галюцинацій

Дослідники з Університету Макгілла в Канаді опублікували статтю в журналі JAMA Psychiatry, в якій виклали результати своєї дослідницької роботи. Підлітки, які проводять багато часу за відеоіграми та за комп’ютером, частіше мають психотичний досвід.

Ці психотичні прояви, зазначають дослідники, варіювалися від легкої підозрілості та дивних ідей до марення та галюцинацій.

Зараз дивляться

Дослідники вивчили когорту з 1226 учасників, які народилися між 1997 і 1998 роками. Було виявлено, що найбільш несприятливий прогноз стосовно підліткового психозу пов’язаний з проблемами міжособистісного спілкування у віці 12 років.

Хлопці піддаються цьому більше, ніж дівчата. Відіграє роль і складність та емоційне навантаження відеоігор.

Деякі дорослі вважають, що відеоігри допомагають підліткам керувати емоціями та розвивати соціальні зв’язки, справлятися з почуттям самотності та соціальної ізоляції. Насправді ж все навпаки. Міжособистісні конфлікти, соціальна ізоляція лише посилюються у підлітків через відеоігри, яким віддають перевагу перед усіма іншими видами дозвілля чи спілкування.

Психотичні переживання, що їх викликають відеоігри, призвели до підвищення захворюваності на різні психічні розлади на 4-5% до 23 років.

Дослідники сподівається, що їхні висновки допоможуть психологам зрозуміти, чому у підлітків з’являються психотичні переживання, які можуть перерости у психоз, та з’ясувати, як найкраще дітям допомогти.

Джерело: Newsweek

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-17 16:11:54