Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Список хвороб, які можуть виникнути через стрес, на жаль, довгий – лікарі

Стрес пов’язують із серцево-судинними захворюваннями, депресією та навіть звичайною застудою. Це довели американські лікарі з декількох авторитетних університетів.

Мова йде про хронічний стрес, що викликає зміни в організмі, які нерідко сприяють появі серйозних захворювань.

Аналізи крові в таких випадках показують ознаки запалення, у людини змінюється артеріальний тиск, підвищується рівень гормону стресу кортизолу.

Зараз дивляться

Хронічний стрес, мало того, що не сприяє лікуванню будь-якої хвороби, він і сам провокує появу нових захворювань.

Ось деякі поширені захворювання, які можуть бути викликані та погіршені стресом.

Депресія та інші психічні розлади

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC), хронічний стрес, залишений без уваги і лікарського втручання, пов’язаний із виникненням серйозних психічних розладів, таких, як тривога та депресія.

Тривалий стрес змушує організм виробляти певні гормони та хімічні речовини, які увічнюють постійний стан стресу, що може мати негативний вплив на ключові органи.

Серцево-судинні захворювання

Незважаючи на обмежені переконливі докази того, що сам по собі стрес може спровокувати серцеві захворювання, згідно з оглядом JAMA, існує чимало шляхів, якими стрес сприяє цьому.

Так, реакцією на стрес є пришвидшення серцевого ритму, звуження кровоносних судин, продукування гормонів стресу – адреналіну, норадреналіну та кортизолу.

Якщо людина залишається в стресовому стані протягом тривалого часу, серце і серцево-судинна система можуть зазнати пошкоджень. І призвести до серцевих нападів.

Звичайна застуда та ГРВІ

– Хронічний стрес послаблює імунну функцію, і робить людину більш сприйнятливою до інфекційних захворювань, зокрема, й таких, як ГРВІ, – пояснює Берт Учіно, професор з Університету Юти в Солт-Лейк-Сіті.

Люди, які зазнають стресових життєвих  подій, мають більше шансів заразитися будь-яким вірусом після контакту з хворим.

Шлунково-кишкові захворювання

– Стрес може вплинути на моторику шлунково-кишкового тракту, — запевняє Мішель Доссетт, докторка медичних наук з Каліфорнійського університету в Девісі.

За її словами, збільшується ймовірність розвитку  синдрому подразненого кишківника, гастроезофагеального рефлюксу, закрепів, діареї тощо.

Рак і аутоімунні захворювання

Одна з можливих причин, чому стрес може сприяти виникненню деяких видів раку: стрес активує запальну реакцію, а також стимулює надниркові залози до вивільнення гормонів стресу.

– Багато запальних станів загострюються стресом, це стосується і аутоімунних захворювань – розсіяного склерозу, ревматоїдного артриту, вовчака, псоріазу, — говорить Доссетт.

Шведське загальнопопуляційне дослідження підтвердило це.

Цей зв’язок медицина часто не враховує.

Наведений далеко не повний перелік так званих, стресозалежних захворювань. Це не може не тривожити, враховуючи обставини, в яких сьогодні живе більшість людей у світі.

Проте, є багато ефективних способів впоратися зі стресом. Так, це не змінює ситуацію, яка спричинила стрес, але може змінити реакцію центральної нервової системи організму на стресові події.

Джерело: Everyday Health

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-22 17:06:23