Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

результати засідання 19 березня 2024 року

Фото: Факти ICTV

У німецькому місті Рамштайн-Мізенбах відбулася чергова зустріч Контактної групи з питань оборони України в рамках Рамштайн-20 на базі Повітряних сил США.

Які підсумки засідання Рамштайн-20, яку допомогу виділили Україні та найголовніші заяви лідерів – далі у матеріалі Фактів ICTV.

Рамштайн-20

Під час зустрічі Рамштайн-20 пролунало багато важливих заяв на підтримку України. Нашу делегацію очолив міністр оборони України Рустем Умєров.

Зараз дивляться

Серед важливих тем для обговорення – надання систем ППО і ракет до них, озброєння дальнього радіусу дії, артилерійські снаряди, зокрема, калібру 155 мм, сучасні комплекси РЕБ і РЕР, а також військова бронетехніка.

Під час засідання Рамштайн-20 очільник Пентагону Ллойд Остін заявив, що США не допустять того, щоб Україна програла. На його думку, умови, в яких ведуть бій Сили оборони України, є надзвичайно важкими.

– На жаль, цивільне населення страждає від атак російських безпілотників. Наше послання є чітким. США не допустять, щоб Україна програла. Коаліція не дозволить. Весь вільний світ цього не допустить, – стверджує американський міністр оборони.

За його словами, Сполучені Штати Америки нададуть Україні необхідні ресурси, щоб протистояти агресії Кремля.

Яку допомогу отримає Україна

У Німеччині заявили про новий пакет військової допомоги для України на €500 млн. Міністр оборони Німеччині Борис Пісторіус оголосив про постачання 10 тис. артилерійських снарядів зі складів Бундесверу, 100 бронемашин для піхоти та 100 транспортних автомобілів.

Вже відомо, що Україна отримає близько 180 тис. артилерійських снарядів у рамках чеської ініціативи з закупівлі 800 тисяч снарядів для ЗСУ.

Під час спільного брифінгу міністри оборони Німеччини Борис Пісторіус та Польщі Владислав Косіняк-Камиш оголосили про створення коаліції з бронетехніки для допомоги Силам оборони України.

Ця співпраця розпочнеться 26 березня. На думку польського міністра, це одна з найважливіших створених коаліцій, до якої хочуть приєднатися інші партнери. Серед них – Велика Британія, Швеція та Італія.

Міністри двох країн оголосили про створення нових спільних сил швидкого реагування в Європі. Вони заявили, що влітку бойові групи, до якої увійдуть по 2,5 тис. солдатів з кожної країни, будуть готовими до швидкого реагування.

– Ніхто насправді не знає, коли Росія нападе в Європі. Ми бачимо, на що вона здатна, та атакує Україну вже понад два роки. Ми всі разом маємо бути готовими до загрози з боку путінської Росії в будь-який рік, – стверджує Пісторіус.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що зараз розглядають різні варіанти, які стосуються постачання більшої кількості боєприпасів до України. Він припустив, що снаряди можуть закупити за межами Європи.

Якої підтримки ще потребує Україна

Під час візиту до Люксембургу прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна зараз відчуває сильну нестачу боєприпасів. За його словами, з квітня потрібно більше снарядів, щоб стримувати наступ російських військ.

Водночас президент Володимир Зеленський наголосив, що ЗСУ необхідно більше засобів ППО. За його словами, Росія лише за цей місяць завдала 130 ракетних ударів, здійснила 320 атак дронами та скинула майже 900 керованих планерних бомб.

Україна також має покласти край авіаційній та артилерійській перевазі Росії, стверджує міністр оборони Рустем Умєров.

Він звернув увагу, що потреби ЗСУ не змінилися – боєприпаси, ППО, БпЛА, системи радіоелектронної боротьби.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-19 19:46:46