Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікарі склали список продуктів з магазину, що можуть бути заражені хвороботворними мікробами

У 2023 році Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) опублікувало список з 200 заражених мікробами харчових продуктів, які довелося відкликати з роздрібної торговельної мережі у Сполучених Штатах.

Одними з найпоширеніших патогенів, які зустрічаються у харчових продуктах і можуть спричинити не тільки хворобу, а навіть смерть, були визнані сальмонела, кишкова паличка, норовірус, Clostridium perfringens, кампілобактер і лістерія.

Унаслідок отруєння цими збудниками щороку приблизно 26 500 американців потрапляють до лікарні, сотні помирають.

Зараз дивляться

Це при тому, що продовольча система в Сполучених Штатах є відносно безпечною завдяки програмі безпеки харчових продуктів, яка почала діяти в 1997 році.

Звідки беруться на полицях небезпечні продукти

Ось перелік продуктів, які можуть бути заражені хвороботворними бактеріями.

М’ясо, включаючи фарш з індички

FDA виявила приклади стійкості до антибіотиків у м’ясі, що продається в магазинах. І кишкова паличка, і сальмонела, і Enterococci, висіяні в ньому, виявилися стійкими майже до всіх антибіотиків, які були протестовані.

Стійкість до антибіотиків виникає, коли тварин лікують антибіотиками, щоб запобігти захворюванням, а також для сприяння їхньому росту.

Стійкість до антибіотиків небезпечна, оскільки це означає, що лікарі мають менше варіантів лікування пацієнтів, коли вони хворіють.

Диня, розрізана навпіл

Великий спалах лістерії в дині-канталупі в 2011 році спричинив 33 смерті та 143 госпіталізації в 28 штатах США.

Лістерія особливо небезпечна, оскільки вона живе в ґрунті, заражаючи диню як всередині, так і зовні. Крім того, вона процвітає при низьких температурах (наприклад, у холодильнику).

Шпинат та інша листова зелень

Листова зелень – один з постійно забруднених продуктів харчування.

За даними Центру науки в суспільних інтересах (CSPI), проблема з листовою зеленню полягає в тому, що ми їмо її сирою. Тож її просто необхідно ретельно мити перед вживанням.

Переконайтеся, що ви не миєте м’ясо та зелень в одній раковині та не ріжете їх на одній кухонній дошці.

Яйця

Яйця пов’язують із сотнями спалахів харчових захворювань. Зараження яєць майже завжди відбувається через бактерії сальмонели.

Як же ці бактерії потрапляють всередину яйця? Найбільш поширений вид сальмонели вражає яєчники курей-несушок.

 – Найкращий спосіб захистити себе — варити яйця вкруту, щоб вони не були м’якими або рідкими, — каже дієтологиня Джоан Салдж Блейк.

Риба, устриці і м’які сири можуть приховувати небезпеку

Тунець та інша велика риба

Велика проблема з тунцем полягає не в ртуті, а в природному токсині під назвою скомбротоксин. Цей токсин може накопичуватися в м’ясі тунця (та іншої риби), якщо після того, як риба була виловлена, її зберігали у недостатньо холодному середовищі.

На жаль, позбутися цього токсину неможливо шляхом приготування.

Симптоми включають головний біль, нудоту та серцебиття. Більшість людей, інфікованих скомбротоксином, не потребують лікування, видужують самі.

Сирі устриці

Більшість спалахів отруєнь устрицями відбувається в ресторанах. Норовірус і рід бактерій, які називаються вібріонами, спричиняють більшість хвороб, що передаються через споживання сирих устриць.

Більш небезпечний вібріон. Він тісно пов’язаний з бактеріями, що викликають холеру.

Устриці можуть бути заражені через воду, в якій вони ростуть, або через неправильне зберігання.

М’які сири, зокрема фета і брі

Пастеризація, процес нагрівання сиру до температури, яка вбиває хвороботворні бактерії, робить сир безпечнішим, але багато сирів непастеризовані.

Вагітним жінкам та дітям варто відмовитися від м’яких сирів, як-от фета, брі, камамбер, які не завжди виготовляються з пастеризованого молока.

Морозиво

Бактерії сальмонели та  стафілококів  найчастіше забруднюють морозиво. М’яке морозиво може містити ще й лістерії, викликані неправильно або погано очищеними машинами для виготовлення цього десерту.

Садові томати

Кілька років тому помідори, заражені сальмонелою, стали причиною захворювання майже 200 людей.

Сальмонела може потрапити в томати через ґрунт і звідти – через кореневу систему рослини.

Помідори також можуть бути заражені бактеріями або норовірусом через тріщини на шкірці під час обробки або приготування в ресторані.

Ягоди

Ягоди можуть бути заражені циклоспорою – паразитом, який забруднює певні харчові продукти. А також вірусом гепатиту А.

За даними CDC, імпортована заморожена полуниця, яку додавали до смузі, спричинила спалах гепатиту А в дев’яти штатах у 2016 році.

Починаючи з 1990 року ягоди пов’язують із принаймні двома десятками спалахів харчового зараження.

Щоб зменшити ризик зараження харчовими продуктами і захворювань, слідкуйте за термінами придатності та навчіться безпечно готувати та зберігати їжу.

Прочитавши цю інформацію, не цурайтеся свіжих продуктів. Це важлива частина здорового харчування. Просто треба враховувати всі перестороги експертів.

Джерело: Everyday Health

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-09 17:24:41