Будівельні матеріали м.Ніжин

Леклер вперше переміг на Гран-прі Монако у Формулі-1

Пілот Ferrari Шарль Леклер переміг на Гран-прі Монако у Формулі-1. Для монегаска це перша перемога у королівських перегонах рідному Монако у кар’єрі.

Леклер – переможець Гран-прі Монако

Леклер утретє у кар’єрі стартував з поул-позиції на етапі у Монте-Карло, але лише зараз зумів втримати лідерство та фінішувати першим. Попередні рази у 2021 та 2022 роках завершувалися для нього сходженням з траси та четвертим місцем.

Пілот Ferrari на старті утримав свою позицію у боротьбі з Оскаром Піастрі з McLaren, а потім так само утримав лідерство після рестарту через тривалу затримку у зв’язку з аварією на першому колі за участю Серхіо Переса з Red Bull та дуету Haas у складі Кевіна Магнуссена та Ніко Хюлькенберга.

Друге місце на подіумі посів Піастрі, а третім став напарник Леклера – Карлос Сайнс. При чому іспанцю неймовірно поталанило, адже на першому колі через прокол він ризикував закінчити гонку. Але червоний прапор та рішення відновити її з початкового порядку дозволило йому залишитися у грі.

Це була дуже цікава гонка з огляду й на те, що перші десять гонщики фінішували у такому ж порядку, що й стартували.

Так, ще один пілот McLaren Ландо Норріс фінішував четвертим, а Джордж Рассел із Mercedes перетнув фінішну лінію п’ятим, випередивши чинного чемпіона світу Макса Ферстаппена з Red Bull. Сьомим став Льюїс Гемілтон (Mercedes).

Юкі Цунода з RB на третьому поспіль етапі заробив очки, посівши у Монако восьме місце. Японець випередив Алекса Албона, який приніс Williams перші очки в сезоні, та П’єра Гаслі з Alpine, який став десятим.

Результати Гран-прі Монако

В особистому заліку продовжує лідирувати Ферстаппен, у якого зараз 169 очок. Шарль Леклер іде другим із 139 очками, а Ландо Норріс – третій (113).

У заліку Кубка конструкторів лідирує Red Bull з 276 очками, випереджаючи Ferrari (252) і McLaren (184).

На попередньому етапі Гран-прі Емілії-Романьї перемогу здобув Ферстаппен. Другим фінішував Норріс, а третім став Леклер.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Наступний етап Формули-1 відбудеться у Монреалі, де 7-9 червня очікується Гран-прі Канади. З детальним календарем етапів Формули-1 у сезоні-2024 ви можете ознайомитися у нашому матеріалі.