Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як підготуватися до одноденної веломандрівки

Катання на велосипеді є одним із найпопулярніших різновидів активного відпочинку влітку. Дехто полюбляє кататися наодинці, інші ж — в компанії сім’ї чи друзів.

Якщо вам набридло щодня їздити по одному і тому ж маршруту – спробуйте вирушити у веломандрівку. Нові враження та емоції вам гарантовані. Проте щоб мандрівка була вдалою, до неї необхідно ретельно підготуватися.

Як раціонально спланувати одноденну веломандрівку – читайте нижче.

Зараз дивляться

Продумайте маршрут мандрівки

Її довжина не повинна бути надто великою, щоб їхати було комфортно усім учасникам. Також зважте на ландшафт дороги: якщо під час руху буде багато підйомів – це призведе до швидкої втоми велосипедистів.

Найкраще, щоб маршрут проходив пересічною місцевістю, так ви зможете насолодитися природними пейзажами та відпочити від шуму та міської рутини.

Також ви можете прокласти маршрут через історичні чи архітектурні пам’ятки. Це додасть вашій поїздці певного дослідницького контексту та дозволить учасникам більш детально ознайомитись із краєм.

Ретельно підготуйте ваш велосипед до поїздки

Перевірте все до найменших дрібниць: гальма, передачі, стан шин, висоту сидіння, кермо. Якщо необхідно – змастіть ланцюг чи підтягніть гальма. Не нехтуйте підготовкою вашого велосипеда до тривалої подорожі. Набагато краще витратити зайву годину на його догляд, ніж зійти із маршруту на початку мандрівки.

До речі, якщо раптом у вас немає велосипедного сидіння або ви бажаєте придбати собі нове — подивіться велосипедні сидіння в магазині Sportano.

Ніколи не нехтуйте власною безпекою

Під час поїздки на голові велосипедиста обов’язково має бути шолом, особливо якщо ви будете їхати автомобільною трасою. Для дітей також рекомендуємо взяти наколінники та налокітники. Під час катання в темну пору доби не забудьте про ліхтарик на кермі та світловідбивачі.

Складіть список речей, які вам знадобляться в дорозі

До нього повинні входити: їжа, вода, ремонтний набір, аптечка, дощовики, змінний одяг та взуття, особисті документи.

Не забудьте про телефон та повербанк, які мають бути заряджені. Завантажте необхідні карти місцевості для того, щоб не заблудитися.

Куди це все вмістити

На жаль, їхати із великим рюкзаком досить незручно. А тим паче з сумкою. Проте вихід є. Для тривалих поїздок найкраще підійде велосумка, яку можна легко прилаштувати до велосипеда та вмістити у ній все необхідне. Велосипедні сумки та сумки-багажники можна пошукати, наприклад, в інтернеті.

Під час подорожі обов’язково робіть привали, щоб відпочити та відновити сили. Рекомендовано, щоб місце для відпочинку було за 15-20 м від дороги у тіні під гіллям дерев. Якщо ви зупиняєтесь в населеному пункті, то варто знайти таке місце, де вас ніхто не буде турбувати.

Тривалість та частота привалів має становити 10-15 хв на кожну годину їзди. Обов’язково під час привалу порозминайте шию, плечі, руки та поперек. Після цього перекусіть та посидьте, розслабивши м’язи ніг.

Перед поїздкою обов’язково попередьте близьких вам людей про те, куди виїдете, на який час, які у вас плани. Це все задля вашої безпеки, а також для збереження нервів тих, хто за вас хвилюватиметься.

Якщо ви поставили ″пташку″ біля кожного з цих пунктів, то не гайте часу, а чим скоріш вирушайте у подорож. Щасливої вам дороги!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-26 14:07:24