Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як зміна кишкового мікробіому впливає на розвиток діабету ІІ типу – дослідження

Учені виявили зв’язок між кишковим мікробіомом та діабетом ІІ типу. Результати цього дослідження було опубліковано в журналі Nature Medicine.

Дизайн дослідження

Науковцям уже було відомо, що зміни сукупності бактерій, грибків і вірусів, які населяють наш кишківник, повязані з розвитком діабету.

Однак попередні дослідження мікробіому були занадто малими, щоб зробити важливі висновки. Тому вчені розширили дизайн експерименту та запросили пацієнтів з цукровим діабетом ІІ типу, переддіабетичним станом та тих, що мали нормальний рівень цукру в крові.

Зараз дивляться

Усі вони різнилися за етнічною та географічною ознаками та походили з різних країн світу – США, Ізраїлю, Швеції, Фінляндії, Данії, Німеччини, Франції та Китаю.

Роль грибків, вірусів та бактерій

Коли дані учасників було проаналізовано, дослідники виявили відносно послідовний набір мікробних штамів, пов’язаних з діабетом ІІ типу.

Крім того, вони встановили, які функції виконують бактерії Clostridium bolteae та Butyrivibrio crossotus. Наприклад, один з поширених мікробів Prevotella coprі здатний виробляти велику кількість амінокислот з розгалуженим ланцюгом (BCAA). А високий рівень BCAA в крові мож спровокувати ожиріння та діабету ІІ типу.

Ба більше,  мікроорганізми також сприяли функціональним змінам, які потенційно загрожують порушити метаболізм глюкози.

Дослідники також знайшли докази того, що бактеріофаги — віруси, які інфікують бактерії — можуть спричиняти деякі зміни, які вони виявили в певних штамах кишкових бактерій.

—  Наші відкриття, пов’язані з бактеріофагами, були дуже несподіваними, — сказав Ван.

За його словами, вірус заражає бактерії та змінює їхні функції, збільшуючи чи зменшуючи розвиток діабету ІІ типу.

Результати цього дослідження можуть відкрити нові можливості для профілактики та лікування діабету ІІ типу через мікробіом. Відтепер вже доведено, що його можна змінити завдяки спеціальній дієті, пробіотикам або в інший спосіб.

Джерело: Medicalxpress

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-26 12:31:52