Будівельні матеріали м.Ніжин
Компанії України

Грецька міфологія: хто такий Зевс

Грецька міфологія: хто такий Зевс

Зевс у давньогрецькій міфології займав особливе місце. Він був найголовнішим Богом, який правив усіма людьми і всіма богами. Вважалося, що саме завдяки Зевсу у світі запанував закон і порядок. Греки поважали і водночас боялися його, бо вважалося, що він усе бачить і за кожну провину він може покарати. Зевс, в уявленні древніх людей, був чоловіком середніх років. У нього була довга борода, густе довге волосся. У Громовержця було мужнє обличчя і міцне та мускулисте тіло. Зевс захищав слабких і був покровителем тих, хто творив добро.

У сучасному світі ім’я Зевса пов’язують із могутністю, силою і величчю. Саме тому багато сучасних підприємств та організацій називають ім’ям Зевс https://whoiszeus.com.ua/. Люди досі вірять, що Зевс має особливий вплив на свідомість людини.

Основний персонаж грецької міфології

Існує багато міфів і легенд, присвячених Зевсу. Згідно з однією з них, Зевс народився у титанів, Кроноса і Реї. Кронос був злим і жорстоким. Коли йому було передбачено, що він втратить свою владу через те, що його син його скине, він став пожирати всіх дітей, яких народжувала Рея. Дружина намагалася вплинути на нього, але все було марно. Тоді Рея вирішила обдурити Кроноса і врятувати останню дитину. Нею був Зевс. Вона загорнула в пелюшки камінь і віддала його Кроносу. Титан, нічого не запідозривши, проковтнув його. А Рея вирішила втекти на грецький острів Крит. Тут в одній із гір вона знайшла печеру. Там вона залишила Зевса, доручивши годувати його козі Амалфеї та виховувати німфі.

Кронос дізнався про те, що його обдурили. Він розлютився і став шукати Зевса. Але його ліжечко було підвішене між небом і землею, а коли Зевс плакав, критські вартові стукали в барабани і заглушали його плач. Тому Кронос не зміг знайти Зевса. Громовержець виріс у печері. Його вирізняла особлива сила. Зевс, ставши дорослим, захотів випустити на волю проковтнутих сестер і братів. Також він вирішив повалити злого Кроноса і стати правителем усього світу. Спочатку Громовержець приготував спеціальний напій. Рея подала цей напій Кроносу і той, став випльовувати всіх проковтнутих немовлят. Вони виходили з нього вже дорослими. Потім почалася велика війна титанів і богів. Зевсу довелося докласти чимало зусиль, щоб захопити владу над світом і повалити злого Кроноса. Війна тривала протягом 10 років. У міфах їй дали назву Титанхомонія. Боги закликали на допомогу однооких циклопів. Вони були вдячні Зевсу за те, що він звільнив їх із Тартара. Циклопи робили для Зевса блискавки. Також на допомогу богам були покликані сторукі велетні. Перемогу над титанами здобули боги після того, як деякі з титанів перейшли до Зевса, оскільки вони були незадоволені правлінням Кроноса. Зевс і боги оселилися на горі Олімп. Зевс став правити небом. Він став найголовнішим. За уявленням греків, він сидів на своєму троні і стежив за всіма. Біля нього було дві посудини. В одній із них були дари добра, а в іншій – зла. Ті, хто творив добро, отримували від Зевса дари добра, а ті, хто творив зло – дари зла.

Компанії та підприємства

У сучасному світі можна зустріти багато організацій і компаній, які носять назву Зевс. Це пов’язано з тим, що навіть сьогодні це ім’я особливо цінується і шанується людьми. Назві Зевс надають особливого значення. Вона надає силу, мужність, могутність.

На Україні Зевс особливо цінується. Це можна зрозуміти з того, скільки тут багато організацій, які називаються Зевс. Наприклад, є охоронне підприємство “Зевс” або ювелірний магазин із такою ж назвою. Відома українська організація Zeus-Ceramic займається продажем кераміки та керамічних виробів.

Використання ім’я Зевса в Україні

За особливу силу і могутність Зевса в Україні особливо шанують. Присвячено безліч творів мистецтва цьому Богу, знято безліч фільмів і серіалів. Зевс – це справжній символ сили і могутності.