Будівельні матеріали м.Ніжин
Компанії України

Як вибрати настільну гру для дитини: поради для батьків

Настілки вже давно є популярними серед дітей і дорослих. Оскільки вони не лише розважають, але й сприяють інтелектуальному та емоційному розвитку людей. Проте щоб настілка справді сподобалась дитині і була корисною для неї, важливо знати, як правильно її вибирати. Тому пропонуємо розібратися, на що слід звертати увагу, купуючи настільні ігри для дітей та яка від них користь.

Яка користь від настільних ігор?

Настільні ігри мають безліч переваг для дітей різного віку. Перш за все вони розвивають:

  • логічне мислення. Більшість ігор потребують логіки, стратегії та планування. Завдяки їм у дітей розвиваються аналітичні здібності;
  • соціальні навички. Граючи в настілки, малюки вчаться взаємодіяти з іншими, вирішувати конфліктні ситуації, співпрацювати та дотримуватись правил;
  • емоційну стійкість. В ході гри діти стикаються як з перемогами, так і з поразками, що допомагає їм вчитися керувати своїми почуттями і справлятися з невдачами;

Окрім того, багато настільних ігор мають навчальний компонент. Вони допомагають дітям засвоювати нові знання у цікавій ігровій формі. Наприклад, за допомогою настілок можна вчити кольори, літери, цифри, знайомитись з довкіллям, географією, історією тощо.

На що звернути увагу при виборі настілок?

Вибираючи дитячі настільні ігри, слід враховувати кілька важливих характеристик. Вони допоможуть вам купити варіант, який буде не лише цікавим, але й корисним для розвитку.

Перш за все, переконайтеся, що гра відповідає віку вашої дитини. Виробники завжди вказують його на коробці. Якщо знехтувати цією порадою можна обрати гру, яка буде занадто складною або не цікавою для малюка чи підлітка.

Також враховуйте інтереси дитини. Зверніть увагу на ігри, які відповідають її захопленням. Наприклад, якщо малюк любить природу, оберіть гру на тему тварин або рослин. Шанувальникам бойових баталій сподобається стратегія про лицарів чи військові операції.

Врахуйте, скільки людей зможуть грати в настілку одночасно. Якщо у вас велика родина або часто збираються друзі, вибирайте варіант, розрахований на велику компанію.

Подумайте, скільки часу ви готові приділити грі. Деякі настілки вимагають 2-3 години, тоді як інші розраховані на 5-10 хвилин. Окрім того, при виборі тривалості гри слід враховувати вік дитини. Малюки не здатні довго концентруватися, тому краще придбати варіант з короткими партіями.

Окрім того, при виборі настілки, звертайте увагу на те, які навички вона може розвинути. Наприклад, придбайте гру на логіку, швидкість реакції, творчість, увагу тощо.

Також переконайтеся, що гра виготовлена з якісних матеріалів та не містить дрібних деталей, які можуть легко проковтнути маленькі діти. Краще надати перевагу варіанту від відомого виробника, який робить ставку на якість своєї продукції.