Що необхідно для догляду за зброєю
Щоб зброя бездоганно виконувала свої завдання і не підвела власника, їй необхідно забезпечити відповідний догляд. У процесі стрільби і під час експлуатації в польових умовах вогнепальні одиниці забруднюються, тому їхнє очищення має стати регулярним ритуалом. У каталозі інтернет-магазину Автозвук представлені різні засоби догляду за зброєю. А про те, як правильно їх використовувати, ми розповімо у статті.
Чому зброя потребує чищення
Для цього є багато причин:
- Підтримка робочих характеристик. Щоб усі механізми працювали справно, необхідно підтримувати їх у чистоті та регулярно змащувати. Забруднення, що потрапили всередину, або надмірна сила тертя через відсутність мастила може призвести до того, що вогнепальну одиницю заклинить під час стрільби.
- Продовження терміну служби. Зброя виготовляється з металу, який до того ж зазнає постійних механічних і термічних впливів. Без належного догляду на ньому можуть з’явитися осередки корозії або сліди зносу.
- Безпечне використання. Зброя, яку довгий час не обслуговували, може давати осічки, заїдати. Також можливі нещасні випадки через її некоректну роботу.
- Підтримка зовнішнього вигляду. Зброя є предметом особливої гордості для свого власника. Тому завжди приємно, коли пістолет або гвинтівка має бездоганний вигляд.
Як доглядати за зброєю
Вогнепальні одиниці потребують чищення після кожної стрільби. Для цього використовуються спеціальні засоби і пристосування:
- масла для чищення зброї;
- щітки і йоржики для видалення сажі та бруду зі ствола;
- ганчір’я і серветки для протирання поверхонь;
- засоби для видалення нагару, іржі.
Для догляду не слід використовувати звичайні машинні мастила, оскільки в їхньому складі можуть бути компоненти, здатні завдати шкоди збройовим механізмам. Виконувати всі маніпуляції потрібно тільки після того, як зі зброї видалено боєприпаси. Маніпуляції слід робити акуратно, без докладання зайвих зусиль. Важливо не просто видалити візуально помітний бруд із зовнішніх поверхонь, але й ретельно очистити всі порожнини, включно з важкодоступними ділянками. Якщо зброя побувала у воді або піску, потрібно розібрати її і ретельно очистити кожен гвинтик.
Чищення зброї — це доволі кропіткий і довгий процес, який вимагає терпіння й акуратності. Але якщо виконувати всі маніпуляції правильно і використовувати спеціальні засоби для догляду, то гвинтівка або пістолет справно служитиме протягом багатьох років.