Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Головні новини за ніч 10 січня: добірка актуальних подій

Росіяни вдарили по Харкову, пошкоджені території та приміщення дитячого оздоровчого центру в Харкові.

Депутат Європарламенту ініціював петицію про позбавлення Угорщини права голосу у Раді Європейського Союзу за статтею 7 Договору про ЄС. У ній йдеться про порушення поваги до людської гідності, свободи, демократії, рівності та верховенства права.

Детальніше про головні події ночі та ранку читайте в добірці від Фактів ICTV.

Зараз дивляться

РФ атакувала Харків з ЗРК С-300 з Бєлгорода

Російські окупанти атакували Харків та область у ніч на 10 січня. Вони завдали ударів з ЗРК С-300 з території Бєлгорода.

За даними Харківської ОВА, внаслідок російських ударів зафіксовані пошкодження території та приміщень дитячого оздоровчого центру в Харкові.

Інформація про постраждалих не надходила. На щастя, у приміщеннях тоді не перебували люди, пояснили в ОВА. Екстрені служби продовжують огляд місць ударів.

Історична петиція: Орбана хочуть позбавити права голосу у Раді ЄС

Депутат Європарламенту від Фінляндії Петрі Сарвамаа ініціював петицію про позбавлення Угорщини права голосу у Раді Європейського Союзу.

– Запустив історичну петицію, яка в разі успіху дозволить позбавити прем’єра Угорщини Віктора Орбана права голосу в Раді. Це суттєво відрізняється від усього, що ми робили досі щодо Угорщини — процедура, передбачена статтею 7 Договору про ЄС, — зазначив він.

Ця стаття дає можливість призупинити певні права, включно з голосуванням у Раді ЄС, щодо держави, яка неодноразово порушувала цінності Євросоюзу: повагу до людської гідності, свободи, демократії, рівності та верховенства права.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Депутат наголосив, що механізм ухвалення рішень у ЄС застряг через Віктора Орбана.

У грудні відбулася зустріч щодо можливих мирних переговорів із РФ у майбутньому – Bloomberg

У грудні 2023 року відбулася секретна зустріч між Україною, її союзниками з Групи семи (G7) і невеликою групою країн Глобального Півдня, щоб спробувати заручитися підтримкою Києва щодо умов проведення мирних переговорів із Росією.

Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з цим питанням.

Видання зазначає, що раніше інформація про цю зустріч радників з нацбезпеки не розголошувалася. За даними видання, зустріч відбулася 16 грудня в Саудівській Аравії, після більших і публічніших зустрічей, спрямованих на протидію спробам Москви розділити Україну і її союзників і представити їх як таких, що не бажають вести переговори про припинення війни.

Як пише Bloomberg, посилаючись на людей, знайомих із перебігом засідання, які попросили про анонімність, щоб не обговорювати питання, що не підлягають розголосу, на останній зустрічі, що відбулася в Ер-Ріяді, істотного прогресу досягнуто не було. За їхніми словами, Україна та її союзники по G7 продовжують чинити опір закликам країн Глобального Півдня до прямої взаємодії з Росією.

Приватизація держбанків може розпочатись ще до завершення війни – НБУ

Продаж українською державою банків, яких наразі у держвласності перебуває п’ять одиниць, може початися ще до завершення російсько-української війни, заявила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Частка банків, які перебувають під контролем держави, становить на ринку до 56% активів за підсумками 9 місяців 2023 року.

За її словами, НБУ звертався до Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) із закликом продовжити роботу над приватизацією Укргазбанку та Ощадбанку, процес приватизації щодо яких розпочався ще до 24 лютого 2022 року.

Перша заступниця очільника Нацбанку вказує, що нацрегулятор планує влаштувати ревізію оновлених стратегій та фінансового стану держбанків, щоб ухвалити подальші рішення щодо їхньої приватизації. Після зазначених перевірок держбанків НБУ зможе надати рекомендації щодо того, як доцільніше було б провести приватизацію тієї чи іншої фінустанови: повністю або частково.

Ллойд Остін хворіє на рак і приховав це від Байдена: реакція Білого дому

Главу Міноборони Сполучених Штатів Ллойда Остіна госпіталізували в понеділок, 1 січня, після того, як він відчув сильний біль після планової медичної процедури.

Увечері в п’ятницю, 5 січня, він повністю узявся до виконання своїх обов’язків.

WSJ вказує, що Пентагон лише у вівторок оприлюднив подробиці про стан здоров’я Остіна і процедури, оскільки в оборонному відомстві США зазнавали тиску з боку Білого дому і членів Конгресу Сполучених Штатів.

Координатор Ради національної безпеки при Білому домі Джон Кірбі заявив, що президент Байден був поінформований у вівторок вранці про діагноз раку Остіна.

Провідні республіканці, включно з колишнім президентом США Дональдом Трампом, найрейтинговішим політиком Республіканської партії, який має найбільше шансів представляти партію на президентських виборах у листопаді 2024 року, закликали звільнити Остіна з посади.

Тим часом у Білому домі заявили, що президент США Джо Байден не має наміру звільняти міністра оборони Ллойда Остіна після того, як той упродовж кількох днів не повідомляв публічно, що його госпіталізували, і не надавав інформації про свої медичні проблеми.

Війна в Україні

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-10 06:56:58