Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Гінекологиня називає вісім можливих причин виникнення болю в грудях: які з них серйозні

Біль у грудях може виникати через різні причини, починаючи від гормональних коливань і доброякісних кіст до інфекцій і неправильно підігнаних бюстгальтерів.

Від стресу до злоякісних пухлин

Докторка Пуджа С. Такрал, заступниця директора відділу акушерства та гінекології групи лікарень Cloudnine у Фарідабаді запевняє, що у більшості випадків біль у грудях не є небезпечним симптомом. Але варто все ж з’ясувати точну причину цього явища, щоб виключити будь-які серйозні захворювання та підібрати відповідне лікування.

Гінекологиня зазначає, що взагалі-то масталгія (так називається ця проблема), є поширеною, з нею стикаються жінки на різних етапах життя.

Зараз дивляться

Біль може варіюватися від легкого до сильного, відчуватися в одній чи в обох грудях.

– Стрес, кофеїн та куріння також можуть викликати масталгію, – наголошує лікарка Такрал.

Вона називає вісім можливих причин, але підкреслює, що в будь-якому випадку самолікуванням займатися не слід, як і самостійно ставити собі діагноз.

Гормональні зміни – одна з найчастіших причин

Багато жінок відчувають циклічний біль у грудях, пов’язаний з їхнім менструальним циклом. Цей біль, зазвичай, починається за кілька днів до менструації та вщухає після її початку.

На ранніх термінах вагітності  теж може виникнути біль і чутливість грудей. За словами гінекологині, в цей час груди готуються до вироблення молока.

Перименопауза та менопауза також можуть спровокувати біль у грудях.

Усе це фізіологічний біль.

Кісти молочної залози самі по собі болючі

Кісти молочної залози — це заповнені рідиною мішечки в тканинах молочної залози, які можуть викликати біль і чутливість. Вони часто зустрічаються у жінок у віці 30-50 років і можуть бути різними за розміром. Маленькі кісти залишаються непоміченими, більші можуть бути болючими.

– Біль, пов’язана з кістами, може посилюватися з менструальним циклом, – пояснює Такрал.

Фіброзно-кістозні зміни теж викликають біль

Гінекологиня зазначила, що ці зміни є доброякісними, хоча можуть налякати жінку, бо мають вигляд горбків, набряків, нерівності поверхні грудей.

Травма грудей супроводжується болем

Будь-яка травма, наприклад, удар або забій, може відгукнутися болем. Він, зазвичай, локалізований у місці забою і часто супроводжуватися набряком або гематомою.

Інфекції молочної залози можуть бути небезпечними

Інфекції молочної залози, такі як мастит, викликають запалення та інфікування тканин молочної залози, що призводить до болю, почервоніння та набряку. Іноді цей стан супроводжується лихоманкою.

Біль – як побічний ефект медикаментів

Побічний ефект деяких ліків – біль у грудях. Його можуть викликати, зокрема, препарати замісної гормональної терапії, протизаплідні таблетки, антидепресанти, а також деякі серцево-судинні ліки.

Неправильно підбрані бюстгальтери до болю стискають груди

Занадто тісні бюстгальтери можуть так стискати тканину грудей, що з’являється дискомфорт і біль.

А занадто вільний бюстгальтер не забезпечує належної підтримки і спричиняє перенавантаження тканини грудей і м’язів.

Рак молочної залози – найсерйозніша причина болю

– Хоча біль у грудях, зазвичай, не є поширеним симптомом раку, іноді больові відчуття пов’язані з певними типами пухлин молочної залози, – каже гінекологиня.

Але, за її словами, тут важливо враховувати ущільнення, зміни форми грудей, ямочки на шкірі або виділення із сосків. Це обов’язково зробить лікар, до якого варто невідкладно звернутися. Він же призначить інші необхідні обстеження для виключення чи підтвердження діагнозу.

Джерело: OnlyMyHealth

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-15 16:37:37