Формула-1: Норріс на прохання команди віддав Піастрі перемогу на Гран-прі Угорщини

Пілот McLaren Оскар Піастрі виграв Гран-прі Угорщини. Це його перша перемога не лише на трасі Хунгароринг, а й на етапі Формули-1 у кар’єрі.

Друге місце посів його напарник по команді Ландо Норріс, а трійку лідерів на подіумі замкнув семиразовий чемпіон королівських перегонів Льюїс Гемілтон із Mercedes.

Піастрі – переможець Гран-прі Угорщини

23-річний австралієць стартував другим після Норріса, який здобув поул-позицію за підсумками кваліфікації. Вже на першому повороті Піастрі вдалося вийти в лідери.

Він лідирував більшу частину перегонів. Втім на останньому раунді пітстопів Норріс першим поїхав, аби  “перевзути” свій болід. А ось Піастрі виїхав із пітстопу вже позаду Норріса. Команді знадобилося кілька кіл, аби вмовити Норріса поступитися лідерством своєму напарнику.

За п’ять кіл до фінішу Норрісу сказали по радіо: “Виграти чемпіонат можна лише разом з командою. Тобі потрібен Оскар, тобі потрібна команда”. За три кола до фінішу Ландо сповільнився і пропустив свого напарника.

Третім фінішу дістався Льюїс Гемілтон, який втримав цю позицію у запеклій боротьбі з Максом Ферстаппеном із Red Bull.

На 63-му колі нідерландець пролетів перший поворот, помилившись на гальмуванні, після чого відбувся контакт із болідом Гемілтона. Він виїхав за межі траси, відпустив Льюїса та пропустив поперед себе Шарля Леклера із Ferrari.

Результати Гран-прі Угорщини

В особистому заліку продовжує лідирувати Ферстаппен, у якого зараз 265 очок. Ландо Норріс іде другим із 189 очками, а Шарль Леклер – третій (162).

У заліку Кубка конструкторів лідирує Red Bull із 389 очками, випереджаючи McLaren (338) і Ferrari (322).

На попередньому етапі Гран-прі Великої Британії перемогу здобув Льюїс Гемілтон. Другим фінішував Ферстаппен, а третім став Норріс.

Наступний етап Формули-1 відбудеться на Спа-Франкоршам, де 26-28 липня очікується Гран-прі Бельгії. З детальним календарем етапів Формули-1 у сезоні-2024 ви можете ознайомитися у нашому матеріалі.