Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Полив, підживлення та обрізка: догляд за туями восени


Осінь – важливий час для проведення маніпуляцій у саду та на городі – потрібно провести обрізку, обробку, підживлення та дотримуватися правильної схеми поливу. У матеріалі Фактів ICTV наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник розповів про підготовку туй до зими.

Догляд за туями восени: особливості

Зі зміною сезонів оновлюється і догляд за рослинами. У цей час важливо підготувати мешканців саду до настання холодів.

Туя відноситься до категорії декоративних та вічнозелених дерев. І головний момент у догляді за нею – це полив, підживлення, обрізка та обробка. Далі дамо поради щодо кожного з зазначених пунктів.

Зараз дивляться
  • Полив

Восени обов’язково поливати тую, оскільки вона повинна мати добрячий запас води на зиму. Так з приходом весни не виникатимуть весняні опіки від нестачі вологи у ґрунті і на самій рослині.

– На відміну від літа, восени потрібно зменшити частоту поливу, але збільшити його рясність для збереження вологи і у холодний період, коли полив вже не буде проводитись, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Важливий момент – виконувати полив варто лише у тому випадку, якщо осінь видалася суха. А ось, якщо погода волога і дощова, то додатково вносити воду не потрібно. З настанням холодів зволоження ґрунту припиняється.

Фото: Pixabay

До настання перших легких заморозків, варто обов’язково провести вологозарядний полив туй. Маніпуляцію здійснюють після масового опадання листя на плодових деревах, коли на вулиці якийсь час тримається температура +3 градуси.

Така процедура проводиться не залежно від того, йдуть дощі чи ні. Для цього візьміть приблизно 100 літрів води (близько 10 стандартних відер) на 1 квадратний метр ділянки з хвойними чагарниками.

  • Підживлення

Правильний догляд за туями восени обов’язково включає і підживлення. Добрива допомагають рослині підтримувати зелений колір крони.

Підійдуть ті, що містять високу концентрацію фосфору і калію. І пам’ятайте, що у засобах підживлення туй не повинен міститися азот – він спричиняє занадто швидке зростання пагонів.

– Важливо провести підживлення фосфорно-калійними добривами, замість літніх азотних, які восени можуть нашкодити рослинам, стимулюючи ріст зеленої маси, замість підготовки до зимівлі, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Найефективніше застосовувати спеціальне комплексне добриво, яке підходить для даної культури. На упаковці повинна бути відмітка на кшталт “добриво для хвойних для осені” або “осіннє добриво для вічнозелених”.

Якщо у магазині немає такого варіанту, то можна придбати універсальне підживлення для цього сезону. На ньому має бути позначка “Добриво осінь”, “Для осені”, “Осіннє”. Застосовувати добрива варто згідно інструкції.

Також підживлювати туї можна і органічними добривами – торфом, компостом, кістковим борошном та деревною золою.

чим підживити туї навесні

Фото: Depositphotos

Вносити добрива можна у рідкому вигляді – необхідно зробити розчин за інструкцією і влити його під кущ, або у сухому – варто розсипати засіб підживлення у пристовбурному колі, прикопати злегка, а потім полити водою.

Перед внесенням будь-яких добрив необхідно полити тую звичайною водою.

Підгодівлю варто здійснювати за один місяць до настання заморозків.

  • Обрізка

Одна з перших відповідей на питання Що робити з туями восени? – проводити обрізку, а саме санітарну та формуючу.

Варто взяти гострі та продезінфіковані інструменти (це дуже важливий момент) і прибрати всі пошкоджені, зламані, засохлі гілки, а також пагони з ознаками хвороб і шкідників. До того ж, необхідно видалити пожовклу та стару хвою.

– Восени слід провести санітарну обрізку, видаливши хворі та відмерлі частини рослин. Надто сильна обрізка живих пагонів може ослабити рослину перед зимівлею, – застерігає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

До речі, для найтонших гілочок підійдуть звичайні садові ножиці, для більш щільних пагонів — секатор, а ось старі, товсті пагони радимо обрізати сучкорізом.

туя, туї

Фото: Depositphotos

До того ж, восени необхідно підкоригувати форму пагонів, які вже піддавалися стрижці в цьому році.

Обрізати туї потрібно лише при сухій погоді на вулиці.

  • Обробка

Підготовка туї до зими включає і профілактичну обробку фунгіцидами.

– Проведіть обробки фунгіцидами для запобігання розвитку захворювань у вологий період, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Для обробки проти захворювань можна взяти мідний купорос. Знадобиться 1%  цієї речовини – тобто 100 грам на 10 літрів води. Більш детально, як обробити рослини мідним купоросом, читайте за посиланням.

Також можна взяти спеціальні фунгіциди, наприклад, Хом або Абіга-Пік.

Для профілактичної обробки проти шкідників застосовують інсектициди, наприклад, Актеллік, Децис, Конфідор.

Під час обприскуванні туї варто дотримуватися всіх заходів безпеки: обов’язково вдягайте засоби індивідуального захисту (маску, рукавички, респіратор, халат) та робіть розчин і обробляйте строго за інструкцією

Догляд за туями восени: поради

Важливим моментом у підготовці туй до зими є мульчування ґрунту. Тут знадобиться тирса, солома тощо. Важливий момент – така маніпуляція захистить коріння рослини від холодів.

– Мульчування ґрунту навколо дерев тирсою або соломою допоможе захистити кореневу систему взимку, підтримуючи стабільну температуру, – зауважує наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Для укриття дерев найкраще використовувати біле агроволокно, яке захистить надземну частину від вимерзання, хоча більшість видів туй спокійно перезимовують без укриття.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV писали, коли заморозки в Україні та чого очікувати від погоди восени.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-06 13:35:56