Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Побачити травми та пухлини: виявлено, що звичайний харчовий барвник робить шкіру прозорою


Команда вчених зі Стенфордського університету під час дослідження виявила, що звичайний харчовий барвник може тимчасово зробити шкіру, м’язи та сполучні тканини прозорими.

Як це працює

За словами вчених, нанесення барвника на шкіру живота миші дало змогу зробити печінку, кишківник і сечовий міхур чітко видимими, а нанесення його на шкіру голови гризуна дало змогу побачити кровоносні судини в мозку тварини.

За словами дослідників, оброблена шкіра відновлювала свій нормальний колір після змивання барвника.

Зараз дивляться

Вчені вважають, що ця процедура відкриває безліч можливостей для її застосування на людях: від виявлення травм і пошуку вен для забору крові до моніторингу розладів травлення і виявлення пухлин.

Людина-невидимка

Цей трюк перегукується з підходом Гріффіна в романі Герберта Веллса “Людина-невидимка”, в якому блискучий, але приречений вчений виявляє, що секрет невидимості полягає в співставленні показника здатності об’єкта заломлювати світло з показником навколишнього повітря.

Коли світло проникає в біологічну тканину, більша його частина розсіюється, оскільки структури всередині, як-от жирові мембрани і клітинні ядра, мають різні показники заломлення.

Коли світло переходить від одного показника заломлення до іншого, воно згинається, роблячи тканину непрозорою. Той самий ефект змушує олівець виглядати зігнутим, якщо його впустити в склянку з водою.

Оборотний і повторюваний процес

У серії експериментів дослідники показують, як свіжа куряча грудка стала прозорою для червоного світла за кілька хвилин після занурення в розчин тартразину – жовтого харчового барвника, використовуваного в американських чіпсах, напоях та інших продуктах.

Барвник зменшив розсіювання світла всередині тканини, що дозволило променям проникати глибше.

Потім команда нанесла жовтий барвник на нижню частину живота миші, зробивши шкіру живота прозорою і оголивши кишечник і органи гризуна.

В іншому експерименті вони нанесли барвник на поголену голову миші і за допомогою методу, званого лазерною спекл-контрастною візуалізацією, побачили кровоносні судини в мозку тварини.

Дослідники описують цей процес як оборотний і повторюваний, при цьому шкіра повертається до свого природного кольору після того, як барвник змивається.

Процедуру поки що не випробували на людях, і дослідникам необхідно довести її безпеку, особливо якщо барвник вводять під шкіру.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-06 11:47:57