Чи слід періодично змінювати сухий корм для котів?
Так, змінювати сухий корм – як його смак, так і бренд – можна, а в деяких випадках навіть потрібно. Якщо ваш кіт їсть те, до чого звик, без проблем і не крутить носом, то спитайте у ветеринара, чи варто щось змінювати. В тому разі коли у вашого улюбленця трапляються проблеми зі здоров’ям, ветеринар може порекомендувати конкретний корм для котів в Алло, наприклад, призначений для котів зі схильністю до ожиріння, або з більшим вмістом пробіотиків.
Чому варто змінювати сухий корм?
Серед причин для зміни сухого корму для котів ветеринари називають наступні.
- Вік кота. У кошенят, дорослих і літніх котів різні потреби в білках, жирах і вуглеводах, тому виробники пропонують корми для тварин різного віку, в яких враховано ці потреби.
- Алергічні реакції. Якщо у котика виникають проблеми зі шлунково-кишковим трактом, подразненням на шкірі чи навіть проблемами з диханням, це може свідчити про алергічні реакції, які може викликати корм, тому його доведеться замінити – після консультації ветеринара, звісно.
- Проблеми зі здоров’я. Є корми, які враховують заборони у харчуванні та потреби в раціоні котиків з різними захворюваннями, наприклад, сечостатевої системи. Також існує спеціальний корм для кастрованих і стерилізованих тварин.
- Вага котика. Якщо у тварини недостатньо ваги або, навпаки, ожиріння, замінити його звичний корм просто необхідно, оскільки вага впливає на загальний стан здоров’я тварини.
Різновиди кормів для котів та їх особливості
Залежно від складу та якості інгредієнтів, існують різні класи кормів для котів.
- Холістики. Цей клас представляє кращі корми класу люкс, виготовлені з натуральних компонентів, без шкідливих добавок. Вони можуть містити свіже або дегідроване м’ясо, рибу, а також натуральні джерела вуглеводів, вітамінів та мінералів. Це найбільш високоякісний та дорогий клас кормів, але відмінний за якістю.
- Суперпреміум-клас Трохи менш якісні за холістики, призначені для повноцінного харчування кішок. Вони містять менше натурального м’яса, але все ще є якісними та містять відповідні вуглеводи та корисні додатки.
- Преміум-клас. Є більш доступними, мають простіший склад і менше корисних компонентів. Вони часто містять похідні продукти курки та кукурудзяний протеїн, а також не завжди містять достатньо вітамінів та мінералів.
- Економ-клас. Найбільш бюджетний варіант кормів для котів, які виготовлені з залишків м’яса та рослинної продукції. Вони мають мінімальну кількість білка та інших корисних речовин, і часто містять синтетичні ароматизатори та барвники, що можуть бути шкідливими для здоров’я котів.
Кожен клас має свої особливості та відповідає різним потребам котів. Важливо обирати корми з урахуванням індивідуальних потреб та здоров’я вашого улюбленця.
Як привчити кота до нового корму?
Перехід на новий корм може також викликати проблеми зі шлунком. Кіт може просто не вподобати новий корм і відмовлятися їсти. Якщо ви вирішили, що є причини замінити котячий корм заради здоров’я тварини, то дотримуйтесь простого правила, яке допоможе коту звикнути до нового за тиждень.
Схема проста:
- 1-й, 2-й день – 75% звичного корму і 25% нового;
- 3-й, 4-й день – співвідношення 70% на 30%;
- 5-й день – 60% на 40%;
- 6-й день – 40% на 60%;
- 7-й день – 100% нового корму.
Перед тим, як перевести тварину на новий корм, подумайте, чи це потрібно їй, чи це просто ваше бажання, бо ви побачили новинку. Найкраще з питань харчування кота проконсультуватися з ветеринаром. А придбати якісний корм для котів та кішечок відомих брендів завжди можна на сайті allo.ua.