Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Це вбиває людей: Трамп звинуватив Байдена у зростанні інфляції

Колишній президент США Дональд Трамп під час теледебатів заявив, що чинний очільник Сполучених Штатів Джо Байден спричинив інфляцію і що вона “вбиває” американців, які начебто більше не можуть купувати продукти, оскільки їхня вартість подвоїлася, потроїлася, чи виросла у чотири рази.

Телеканал CNN проаналізував низку заяв Трампа, які не зовсім відповідають дійсності.

– Я залишив йому країну, в якій практично не було інфляції й все, що Байдену потрібно було зробити – це дати їй спокій. Він спричинив інфляцію, – вказуючи на Байдена заявив Дональд Трамп.

Зараз дивляться

Байден у відповідь сказав, що на початку його президентського терміну дійсно не було інфляції, бо доволі високим було безробіття в країні. Та при цьому Байден зауважив, що за президентства Трампа інфляція продовжить зростати.

Зростання цін на продукти

Стрімке зростання інфляції розпочалося на початку 2021 року і стало результатом збігу низки факторів, зокрема через пандемію коронавірусу Covid-19. Зростання цін також стало причиною фіскальної політики адміністрацій Трампа та Байдена.

Інфляція сягнула піка в 9,1% у червні 2022 року, досягнувши 41-річного максимуму, але згодом сповільнилася – індекс споживчих цін становив 3,3% станом на травень 2024 року. Проте вона залишається вищою за історичні рівні.

Ціни на продукти харчування, зокрема на бакалійні товари (продукти, що мають тривалий термін зберігання), випереджали загальну інфляцію. Але вони не зросли настільки, як стверджує Трамп. Річна інфляція на продукти харчування і бакалійні товари досягла піка в 11,4% і 13,5% в серпні 2022 року, відповідно. За 12 місяців загальні ціни на продукти харчування і бакалійні товари зросли лише на 2,1% і 1% відповідно.

Окремі категорії продуктів харчування продемонстрували значно більшу інфляцію: у січні 2023 року ціни на яйця зросли на 70% в річному вимірі. Однак основною причиною такого різкого зростання пташиний грип.

На ціни на продукти харчування можуть впливати низка факторів, зокрема хвороби, екстремальні погодні явища, глобальний попит і пропозицію, геополітичні події та пандемії.

Зниження податків за президентства Трампа

Дональд Трамп під час теледебатів заявив, що Закон про скорочення податків і створення робочих місць 2017 року за його президентства був найбільшим зниженням податків за всю історію.

– Я дав вам найбільше зниження податків в історії, – сказав Трамп.

Насправді аналіз показав, що закон не був найбільшим в історії ні у відсотках від валового внутрішнього продукту, ні в доларовому еквіваленті з поправкою на інфляцію. Закон вніс численні постійні та тимчасові зміни до податкового кодексу, зокрема знизив ставки як корпоративного, так і індивідуального прибуткового податку.

У звіті Бюджетного управління Конгресу США проаналізували розмір попередніх податкових скорочень з 1981 по 2023 рік. Так, пакет президента Рональда Рейгана 1981 року та закон, підписаний президентом Бараком Обамою, який продовжив попередні скорочення податків, прийняті за часів адміністрації колишнього президента Джорджа Буша-молодшого – були значно більшим скороченням податків, ніж за часів Трампа.

Зниження податків Рейганом у 1981 році та продовження Обамою у 2012 році становило 3,5% та 1,7% ВВП відповідно. Зниження податків Трампа у 2017 році, навпаки, оцінюється приблизно в 1% ВВП.

Комітет Конгресу відповідальний федеральний бюджет виявив, що скорочення податків у 2017 році є четвертими за величиною з 1940 року в доларовому еквіваленті з поправкою на інфляцію і восьмими за величиною з 1918 року у відсотках від валового внутрішнього продукту.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-28 10:23:50