Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Плани РФ щодо Торецька, гарячі ділянки та ураження Центру космічного зв’язку: головні події на фронті

РФ останнім часом нарощує наступальні дії на Донецькому напрямку, водночас зменшила інтенсивність натиску на Харківщині. Так, на цьому тижні кількість бойових зіткнень по всій лінії зіткнення доходила до 140 на добу. Якою є ситуація на фронті та де найгарячіше – читайте в ексклюзивному матеріалі Фактів ICTV.

Обстановка на напрямках

Наразі спостерігаються деякі зміни на Покровському напрямку. Там, як у коментарі Фактам ICTV розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, росіяни продовжують тиснути на південь від траси 0511 з метою вийти на лівий берег річки Вовча та Карлівського водосховища. Таким чином, вони прагнуть сформувати собі повний буфер безпеки на південному фланзі від Очеретино до траси 0511.

– Вони намагаються на північно-західному напрямку з Очеретино ще вийти на Воздвиженку. Новоалександрівку вони вже окупували можна вважати, наступний крок – Воздвиженка і перерізання траси 0504 з Покровська на Костянтинівку та Часів Яр, – додає він.

Зараз дивляться

Тут простежуються зміни у діях окупантів – вони наразі починають створювати умови для подальшого наступу на Торецьку агломерацію, руйнувати місто – наносять удари авіаційними бомбами, зокрема ФАБ-3000-М54 по населеному пункту Нью-Йорк, який входить у Торецьку агломерацію у південній локації.

І все це, за словами Коваленко, вказує на те, що росіяни будуть намагатися найближчим часом повноцінно сформувати умови наступу для на Торецьку агломерацію.

– Тобто вони розширюють Покровський напрямок, ще й Торецький напрямок, – зауважує Коваленко.

За словами військового аналітика, полковника запасу ЗСУ Петра Черника, у кремлівського диктатора Володимира Путіна є цілком зрозумілий план – він хоче взяти під свій контроль повністю Луганську і Донецьку область.

– І сказати на весь світ “я спеціальну воєнну операцію завершив, а українці не хочуть закінчувати війну”. І у світі з’явиться дуже багато держав, починаючи від Угорщини до Словаччини, закінчуючи Туреччиною, і це неповний перелік, які скажуть, що пора шукати форму виходу (з війни, – Ред.). От чому (росіяни, – Ред.) і тиснуть. Для них нічого не міняється і не зміниться у найближчій перспективі. Донеччина повністю, Луганщина повністю, – каже Черник.

Водночас аналітик вказує, що крім міста Торецьк, на цьому напрямку під загрозою перебувають усі населені пункти, якщо росіянам вдасться розвинути там наступ.

Друга за інтенсивністю бойових дій ділянка – Часів Яр. Але біля цього населеного пункту у росіян немає якихось грандіозних успіхів, більш того вони втратили деякі позиції. Їм так і не вдалося закріпитися у секторі мікрорайону Канал, безпосередньо, окупувати його в Часовому Ярі, зараз вони знаходяться по позиціям на околицях. Також вони не змогли взяти під контроль село Іванівське, Кліщіївку та Андріївку. І все це створює небезпеку для Торецької кампанії ворога.

– Тому що Часів Яр та в принципі вся ця локація є невід’ємною обов’язковою умовою для успішного початку наступальних дій на Торецькому напрямку. Якщо не контролюється ця ділянка, у них не сформована фактично таким чином північний фланг на Торецькому напрямку, – зауважує Коваленко.

Ще один небезпечний напрямок – Сіверський. Але загроза є не скільки з північного чи східного напрямків, а більше з південного – там, де вони намагаються просуватися у напрямку Сіверська з півдня.

– І в принципі щодня, але просування є, хоч і невеличке, на 50-100 метрів, – зауважує Коваленко.

На Херсонському напрямку спостерігається стагнація. Якихось суттєвих змін у бік окупантів або у наш – немає. Так сама обстановка і у Запорізькій області.

Успіхи на фронті

Ситуація на фронті динамічна, і попри наступальні дії РФ, є успіхи і в українських Сил оборони – наші військові змогли частково відбити позиції ворога у Серебрянському лісі на Луганщині, області, яка є окупованою на 98%.

До того ж, протягом тижня захисники України знищили ворожий зенітно-ракетний комплекс Оса, штурмовий літак Су-25 і дві БМ-21 Град та вперше уразили російський FPV-дрон за допомогою гармати Bushmaster на БМП Bradley.

Крім того, в окупованому Криму упродовж тижня 22-28 червня українські військові уразили російський Центр космічного стеження та зв’язку. А це  важлива військова складова в системі супутникового зв’язку та навігації для країни-агресора.

– Ураження однією станції, може, великого впливу й не мати, але все одно наразі тривають інформаційні війни. Росія має угруповання розвідувальних супутників. В умовах того, що ми зараз отримаємо F-16 та Patriot, росіяни будуть за ними палювати. Для цього потрібні станції космічного зв’язку і для цього потрібен безперевний з ними контакт.

До того ж, росіяни задіюють засоби радіоелектронної боротьби – вони дивляться з космосу, де краще поставити такі перешкодити, де більш ефективно працюють наші засоби зв’язку. І не треба забувати, що росіяни підняли у повітря кілька супутників, які, як ввадають американці, що це супутники-винищувачі. Для всього цього їм потрібно управління в реальному часі, – розповідає авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені О.К. Антонова Валерій Романенко.

Тож, за його словами, наразі дуже важливим моментом є перешкоджання застосування російських систем космічного зв’язку. Це ураження перешкоджає використанню росіянами розвідувальних супутників.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-30 19:25:25