Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Зі скількох років можна виїхати за кордон: все, що відомо

В українців часто виникає питання про те, зі скількох років можна виїхати за кордон у 2024 році. Про виїзд дитини за кордон розповіли у Міністерстві юстиції України. Детальніше – читайте у матеріалі.

Зі скількох років можна виїхати за кордон: все, що відомо

За даними Мін’юсту, у деякі країни, такі як Туреччину та Грузію, громадяни України, у тому числі діти, які досягли 14 років, можуть подорожувати, використовуючи паспорт громадянина України, який містить безконтактний електронний носій (ID-картка).

Відповідно до статті 313 Цивільного кодексу України особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Тобто після досягнення відповідного віку, дозвіл другого з батьків, щоб виїхати з дитиною за кордон, не потрібен.

Основна проблема виникає, коли дитина не досягла 16 років і має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, крім випадків, передбачених законом.

Зараз дивляться

Чи потрібна нотаріальна згода для перетину кордону неповнолітньому

Відомо, що виїзд з України громадян, яким немає 16 років, здійснюється в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених за нотаріально посвідченою згодою одним з батьків, за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків або без такої.

Тому, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску через кордон, за його нотаріально посвідченою згодою із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, дитина до 16 років може подорожувати з іншим з батьків або уповноваженою особою.

Які документи потрібні для виїзду за кордон неповнолітньому: перелік

Для оформлення нотаріальної згоди варто надати нотаріусу наступні документи:

  • оригінали паспортів;
  • реєстраційні номери облікових карток платників податків;
  • свідоцтво про народження дитини.

Нотаріальна згода – це запобіжник незаконному вивезенню дитини за межі України. Документ оформлюється у вигляді заяви, на якій справжність підпису батьків засвідчується нотаріально.

У випадку перебування одного з батьків за межами України для оформлення такої згоди він (або вона) повинен звернутися до дипломатичного представництва або консульства, нотаріуса відповідної держави перебування.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Водночас згода другого з батьків на виїзд дитини відповідного віку не потрібна у разі пред’явлення одного з таких документів або їх нотаріально засвідчених копій:

  • свідоцтва про смерть одного з батьків;
  • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
  • якщо одного з батьків визнали безвісти зниклим або недієздатним;
  • коли є рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
  • довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав невнесення відомостей про батька (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);
  • довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, виданої органом державної виконавчої служби або приватним нотаріусом.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-22 16:10:34