Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Заступник глави Мінагрополітики Маркіян Дмитрасевич отримав підозру

У справі про оборудки з землею отримав заступник міністра аграрної політики й продовольства Маркіян Дмитрасевич, крім самого очільника Мінагрополітики Миколи Сольського.

Про це стало відомо під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу щодо міністра Миколи Сольського у Вищому антикорупційному суді України.

Підозра Маркіяну Дмитрасевичу

За інформацією слідства, під час прибуття до Маркіяна Дмитрасевича 23 квітня для вручення підозри стало відомо, що він перебуває за кордоном та виїхав з України 13 квітня.

Зараз дивляться

За даними Мінагрополітики, Маркіян Дмитрасевич поїхав у відрядження з 12 до 21 квітня до Північної Македонії, а з 22 до 28 квітня – до Брюсселю на переговори для вступу України в Європейський Союз.

– Заступник міністра Маркіян Дмитрасевич інформував прокурора САП про мету і дату відрядження. Після закінчення переговорів він повернеться в Україну, – йдеться у повідомленні Мінагрополітики.

Слідчі вважають, що Маркіян Дмитрасевич нібито впливав на інших учасників схеми, щоб приховати документ, який підтверджує право постійного користування двох державних підприємств у Сумській області.

Без зазначеного документа землі у власності держпідприємств не могли передати фізичним особам, а далі надати в оренду ТОВ Агрофірма Довіра 2008.

У 2017 році через місяць після видання місцевим Держгеокадастром акту про самовільне зайняття земель, Маркіян Дмитрасевич звернувся до органу як гендиректор агрофірми.

Він просив надати агрофірмі право оренди на 24 земельні ділянки біля селища Перехрестівка, що врешті заблокувало можливість передати ділянки іншим особам.

Згодом учасники схеми шукали українців, зокрема, воїнів АТО, яким пропонували оформити ділянки у приватну власність (за законом вони мали право безкоштовно отримати від держави 2 га землі), щоб передати далі в оренду агрофірмі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-24 18:26:02