Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У ракетах і дронах РФ виявили деталі з понад 20 країн – Інститут судекспертиз

У ракетах та безпілотниках, якими російські окупанти щодня атакують Україну, виявили компоненти, виготовлені у більш ніж 20 країнах.

Про це заявила заступниця директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції Наталія Нестор у коментарі Укрінформу.

Російські ракети та БпЛА містять компоненти з 20 країн: що відомо

Наші експерти знаходять у ракетах, якими Росія атакує Україну, іноземні компоненти. Ракети та безпілотники, які Росія використовує для щоденних атак на мирні міста і селища України, містять іноземні компоненти, вироблені у понад 20 країнах світу. Це Китай, Німеччина, Японія, Нідерланди, Швейцарія, Тайвань, США, Канада, Іран тощо, – сказала вона. 

За словами Нестор, за 2023 рік експерти інституту провели близько 30 тис. досліджень, пов’язаних з фактами воєнної агресії Росії проти України.

Зараз дивляться

Експерти КНДІСЕ досліджують майже всі типи російських ракет: Іскандер, Кинджал, Калібр, Х-101, Х-55, Х-59 тощо, які Росія запускає по Україні. Крім того, об’єктами дослідження є ударні безпілотні літальні апарати типу Shaheed-136, Shaheed-121, а також розвідувальні безпілотники Картограф, Орлан-10 і Supercam.

Так, наприклад, у Шахедах це сервоприводи, процесори, перемикачі, генератори зі США, контактні наконечники з Ірану, свічки запалювання, індикатори з Китаю, електричні насоси паливні з Німеччини та Великої Британії, сальники з Тайваню, модулі Шотткі з Південної Кореї тощо. 

У ракеті Кинджал це датчики з Іспанії, буфери, діоди, трансивери, перетворювачі зі США, флеш-пам’ять з Тайваню, фільтри з Японії, реле з Німеччини, перетворювачі зі Швейцарії тощо. Це означає, що всі ракети та дрони, їхній основний високотехнологічний складник, без якого вони б не могли існувати, вироблений не в Росії, а в інших країнах. Мова про компоненти систем навігації, керування, наведення, мікросхеми, різноманітні чипи, датчики, плати тощо, – розповіла експертка. 

Нестор додала, що більшість електронних компонентів не мають виняткового призначення для зброї. Є деталі подвійного призначення, які використовуються і в побуті: у пральних машинках, комп’ютерних технологіях, мережевому зв’язку тощо.

Такі товари завозять для одного використання, а зрештою роблять компонентами зброї. У ракетах одного типу немає однакового набору деталей у конкретних системах. Виходять із того, що мають, що змогли завести до РФ.

Харківська обласна прокуратура

Експертка також зазначила, що мікрочипи нідерландських компаній NXP і Nexperia також, попри санкції, і далі потрапляють до Росії. Їх знаходили у БПЛА Shahed-136, ZALA, ПТЕРО, Елерон-3СВ, Куб, Орлан-10, Тахион, Герань-2, Х-101 й Іскандер.


Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-26 21:58:05