Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Засідання у форматі Рамштайн: коли відбудеться та чого очікувати Україні

Наступне засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі Рамштайн незабаром відбудеться на однойменній авіабазі в Німеччині.

Коли відбудеться Рамштайн – дата проведення

25-те засідання у форматі Рамштайн проведе очільник Міністерства оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін 9 січня 2025 року. На засіданні групи, до якої долучені понад 50 країн, планують обговорити подальшу підтримку України.

Радник Білого дому Джон Кірбі повідомив, що це буде остання зустріч за каденції Джо Байдена на посаді президента США. Факти ICTV запитали в експертів про те, чого очікувати Україні від цього засідання Рамштайн.

Засідання Рамштайн у Німеччині

Засідання Рамштайну, яке мало відбутися в жовтні 2024 року, відклали після того, як президент США Джо Байден скасував свою подорож до Німеччини через ураган Мілтон.

Політичний аналітик Олег Пономар у коментарі Фактам ICTV зазначив, що за три роки під час зустрічей у форматі Рамштайн лідери зробили дуже багато для України.

– Скажемо Рамштайну дякуємо та прощавай. Я пам’ятаю, які драми там розігрувалися, коли Німеччина, наприклад, не хотіла поставляти Leopard та інше. Природно, за Трампа Рамштайн неможливий. Неможливо уявити, що Трамп заохочуватиме 50 країн надавати військову допомогу Україні, – вважає він.

Олег Пономар звернув увагу, що до приходу Трампа союзники підстрахувалися і створили у німецькому Вісбадені нову штаб-квартиру НАТО спеціально для України.

За його словами, вона візьме на себе функції Рамштайн – координації військової допомоги Україні. Політичний аналітик додав, що це відбуватиметься вже під парасолькою НАТО, а не США.

Фото: Офіс президента

Перехідний період: чого очікувати Україні від 25-го засідання Рамштайн

Керівник правління Центру прикладних політичних досліджень Пента і політолог Володимир Фесенко розповів Фактам ICTV, що Рамштайн треба розглядати не як майданчик, на якому ухвалюється рішення про військову допомогу України.

За його словами, скоріше там узгоджують, як виконувати ці рішення, які ухвалюються під час двосторонніх і багатосторонніх політичних зустрічей керівників держав і урядів.

– Міністри оборони, які збираються на Рамштайн, дивляться, де та у кого ця зброя є. Наприклад, система ППО. Україні треба поставити систему ППО. Дивляться, у кого є ще в запасах, які саме системи ППО, де та скільки взяти снарядів або ракет, – сказав Фесенко.

Експерт зазначив, що Рамштайн – це не політичний майданчик, а скоріше організаційно-логістичний. На його думку, це система, яка працює майже як годинник.

– Не варто сприймати щомісячну зустріч Рамштайну як політичну подію. Це елемент системної співпраці. Те, що цей механізм працює вже майже три роки – це досягнення. Реально важливо те, що Рамштайн працює в режимі 24 на 7. Зустріч раз на місяць – це верхівка Айсберга, яка всім помітна. Але більш важливу роль грає саме логістичний механізм, – вважає він.



Володимир Фесенко зазначив, що не очікує на великі сенсації від засідання Рамштайн, яка відбудеться 9 січня. На його думку, воно є важливим. Це перехідна зустріч не тільки з погляду того, що саме обговорюватимуть.

– Це скоріше така фаза, коли готують політичні рішення, які ухвалюватимуться пізніше. Але чим важлива нинішня зустріч? Вона є перехідною. На наступній зустрічі буде новий міністр оборони від США. Зараз відкрите питання, як далі здійснюватиметься військова допомога з боку США, – сказав експерт.

За його словами, саме це питання в закритому, а не публічному форматі, буде головним на 25-му засіданні Рамштайн.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

– Як зберегти цю систему? Саме її формат роботи як годинника без перебоїв – це буде важливо. Я думаю, над цим міркуватимуть, почують Остіна, що він скаже, його поради. І далі відпрацьовуватимуть механізми, якщо якийсь час, як це було, на жаль, рік тому, може бути пауза або зависання з військовою допомогою з боку США, – припустив Володимир Фесенко.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-07 19:47:00