Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Запорізька АЕС зараз – у МАГАТЕ зробили заяву

Станом на 13 квітня всі шість реакторів Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) переведені у стан холодної зупинки.

Це вперше з 2022 року, коли четвертий енергоблок підприємства було перемкнуто на цей безпечний режим.

Про це заявив гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі, повідомляє сайт агентства.

Зараз дивляться

Він наголосив, що таких заходів було вжито після неодноразових рекомендацій з боку МАГАТЕ, коли в сусідньому місті Енергодар завершився опалювальний сезон.

— Я вітаю цю розробку, яку Агентство рекомендувало протягом деякого часу, оскільки вона підвищує загальну безпеку об’єкта.

МАГАТЕ продовжить уважно стежити за експлуатаційним станом Запорізької АЕС та надавати технічно життєздатні альтернативи у контексті швидких змін та викликів, – зазначив Гроссі.

Запорізька АЕС

Запорізька атомна електростанція – найбільша електростанція в Європі, а у світі дев’ята за величиною. Розташована у степовій зоні Каховського водосховища.

Енергія, що виробляється на ЗАЕС, постачається у  Дніпропетровську, Запорізьку, Миколаївську, Херсонську та Одеську області.

1 березня 2022 року російські окупанти захопили територію навколо ЗАЕС, і бойові дії вперше за всю історію світових війн відбувалися поблизу робочої електростанції.

Неодноразово в інформаційному просторі обговорювали ймовірність вибуху енергоблоків, що, на думку обивателів, призвело б до наслідків, які можна порівняти з Чорнобилем.

Тоді ж науковий співробітник відділу готовності та радіаційного моніторингу Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки Захар Іванов розвіяв ці побоювання.

За його словами, Запорізька АЕС досконаліша і технологічніша, ніж чорнобильський аналог, відповідно, у разі потенційної загрози не повинно бути такого потужного парового вибуху, такого колосального поширення радіоактивних аерозолів у навколишнє середовище.

За найгіршого сценарію головне, щоб залишалася цілою гермооболонка (фізичний бар’єр і пасивна система безпеки) ядерних реакторів. Тоді легше та швидше можна буде стабілізувати енергоблок.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-13 23:00:02