Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Задишка у літніх людей: причини появи та лікування

У разі задишки кількість вдихуваного повітря є недостатньою для задоволення потреб організму. Тобто людині здається, що їй не вистачає повітря. Задишка — це серйозний симптом, який може бути ознакою багатьох захворювань або станів.

Чому в літніх людей з’являється задишка, що викликає цей стан та як покращити своє самопочуття — читайте в коментарі експерта на Фактах ICTV.

Що таке задишка у літніх людей

Переедусім розберімося, що таке задишка та чому вона виникає. Факти ICTV запитали в лікаря-пульмонолога Олександра Іващенка про причини появи задишки та способи розв’язання проблеми.

Зараз дивляться

Іващенко Олександр розказав, що задишка – це порушення дихальних рухів із відчуттям недостатності повітря.

Вона буває декількох видів:

  • інспіраторна – важко вдихнути;
  • експіраторна – важко видихнути;
  • змішана – важко і вдихнути, і видихнути.

Лікар-пульмонолог зазначив, що кожен вид має свої причини. Це можуть бути як проблеми із органами дихання, так і інші порушення. До них належать:

  • надмірна вага тіла;
  • проблеми із серцем та судинами;
  • проблеми з нервовою системою;
  • захворювання ендокринної системи, наприклад анемія.

Насправді причин багато, вкрай важливо знайти першоджерело і впливати саме на нього. Бо задишка – це не хвороба, це лише один із симптомів, — прокоментував Олександр Іващенко.

Задишка у літніх людей: причини появи

Розберімося, чому з’являється задишка у літніх людей.

Щодо задишки в людей похилого віку, то лікар-пульмонолог виділяє такі фактори:

  • У нормі з віком поступово відбуваються зміни у кістковій та м’язовій системах. А це, насамперед, каркас для дихальної системи, бо кістки й м’язи виконують важливу роль у дихальних рухах.
  • У похилому віці люди зазвичай мають якісь хронічні захворювання, які прямо або опосередковано впливають на функції нашого легеневого апарату.
  • Задишка в літніх людей може виникати у зв’язку з наявністю хронічних хвороб, наприклад артеріальної гіпертензії.

Люди змушені на постійній основі приймати ліки, серед яких є й ті, що можуть давати побічні явища у вигляді кашлю або задишки. Такі негативні ефекти потребують термінової корекції лікувальної схеми, — зазначив лікар-пульмонолог.

Задишка у літніх людей: лікування та як завадити проблемі

Олександр Іващенко розказав, як вплинути на появу задишки у літніх людей, особливо під час ходьби.

Лікар зазначив, що:

  1. По-перше — варто ввести всі хронічні хвороби у стан компенсації, тобто стан, коли людина має хворобу, але не має виражених симптомів.
  2. По-друге — слід розглянути ведення активного способу життя, наприклад, прогулянки на свіжому повітрі або підйом східцями. Якщо, звісно, це не 10-й поверх, та відсутні протипоказання від лікарів на такий вид фізичної діяльності.
  3. По-третє — збалансоване харчування. Це дасть змогу не допускати дефіцитних станів із розвитком різноманітних симптомів, зокрема й з боку респіраторної системи.

— І останній, четвертий пункт, але не за важливістю, — це дихальна гімнастика. Не дуже популярний напрямок і, на мою думку, недооцінений у нас, але своїм пацієнтам я завжди даю рекомендації з приводу вправ для дихальної системи, — додав Олександр Іващенко.

Лікар-пульмонолог також зазначив, що окрім всього вищезазначеного він хоче нагадати класичну фразу, яка ніколи не втратить актуальності:

Бережіть здоров’я змолоду. Відмовляйте собі у шкідливих звичках і продуктах, але не відмовляйте у фізичних навантаженнях і повноцінних харчових раціонах. Це дасть змогу сповна насолоджуватися життям.

Ми розказали, чому з’являється задишка у літніх людей та як завадити виникненню проблеми.

Нагадуємо, що для вчасної діагностики захворювання та у разі погіршення самопочуття варто звернутися за консультацією до лікаря.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-17 12:54:12