Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

З прапором України: у США запустили перший приватний посадковий модуль на Місяць

У США запустили перший приватний посадковий модуль на Місяць. У ньому є капсула з прахом акторів культової саги Зоряний шлях, а також український прапор і карта.

Що відомо про приватний політ на Місяць

Так, 8 січня з мису Канаверал у США стартувала ракета Вулкан компанії United Launch Alliance. Вона запустила в космос посадковий модуль Перегрін, який опиниться на Місяці, причому на його видимій стороні. Апарат досягне своєї кінцевої точки вже 23 лютого.

Зараз дивляться

Відомо, що Перегрін – перший в історії приватний посадковий модуль, який опиниться на Місяці. Він також буде першим у США модулем, який опинився на поверхні супутника з 1972 року.

Крім праху зірок фільмів Зоряний шлях Джина Родденберрі та інших акторів, апарат доставить на Місяць пристрої від NASA – вони знадобляться, щоб проаналізувати наявність води в ґрунті та радіацію. До речі, за відправку праху відповідала компанія Celestis, яка спеціалізується на доставці біологічного матеріалу знаменитостей у космос.

Прапор України та карта також потраплять на Місяць з ініціативи засновника космічної компанії Spacebit, українця Павла Танасюка.

Нагадаємо, що й саме агенство NASA не сидить без діла – вони протестували унікальний двигун для польотів на Місяць і Марс. Це обертовий детонаційний двигун, який пропрацював на 4 хвилини довше за попередню модель.

Фото: United Launch Alliance

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-08 14:13:33