Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Євросоюз намагається налагодити звʼязки із Сирією та послабити вплив Путіна

Фото: Getty Images

Євросоюз активізував зусилля з налагодження зв’язків з новими лідерами Сирії, щоб переконати їх зменшити вплив Росії на зруйновану війною країну. Це було підкреслено візитом міністрів закордонних справ Німеччини та Франції до Дамаска.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок і її французький колега Жан-Ноель Барро провели зустріч із де-факто лідером Сирії Ахмедом Аш-Шараа, пише Bloomberg.

Західні дипломати вперше відвідали Сирію після зміни влади

Це перший візит високопоставлених західних чиновників до Сирії після того, як ісламістське угрупування Хайят Тахрір Аш-Шам повалило режим багаторічного диктатора Башара Асада.

Бербок заявила про готовність ЄС допомогти Сирії у досягненні “інклюзивної, мирної передачі влади” та підтримці реконструкції країни. Водночас вона визнала, що цей шлях буде складним через недовіру до ХТШ, яке Захід досі вважає терористичною організацією.

– Ми знаємо, звідки ХТШ походить і що вона робила в минулому. Але ми не повинні втратити можливість підтримати народ Сирії на цьому важливому перехресті, – наголосила Бербок.

Росія втрачає позиції в регіоні

ЄС та союзники закликають Кремль вивести війська з ключових об’єктів у Сирії – військово-морського порту в Тартусі та авіабази Хмеймім. Водночас деякі країни Великої сімки розглядають можливості заміни російських постачань нафти та продовольства, зокрема через нові угоди з Сирією.

Минулого місяця Україна відправила до Сирії партію пшениці, намагаючись відновити дипломатичні відносини після їхнього розриву у 2022 році через підтримку Асадом російського вторгнення.

Bloomberg зазначає, що між Москвою та ХТШ тривають переговори щодо збереження російської військової присутності. Вихід російських військ став би ударом для Путіна, зменшивши його вплив на Близькому Сході.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадаємо, Башар Асад, який правив Сирією понад два десятиліття, був скинутий унаслідок тривалої громадянської війни. Його уряд звинувачували в тортурах та порушеннях прав людини. Угруповання ХТШ, що прийшло до влади, намагається переконати немусульманські громади у своїй поміркованості, проте досі має неоднозначну репутацію.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-03 17:57:00