Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

ЄС попередньо продовжив безмитну торгівлю з Україною ще на рік

Посли країн-членів Євросоюзу погодили пропозицію Єврокомісії продовжити призупинення імпортних мит і квот на український і молдовський експорт до ЄС ще на один рік.

Про це йдеться у пресрелізі Євроради від 21 лютого.

– Пропозиція, що стосується автономних торговельних заходів для України, спрямована на подовження призупинення імпортного мита та квот ще на один рік (з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року), водночас посилюючи захист чутливої сільськогосподарської продукції шляхом посилення захисних заходів, уже включених до чинного регламенту ЄС, і включення нових автоматичних захисних заходів для деяких чутливих продуктів, – ідеться в повідомленні.

Аналогічні заходи було запропоновано і щодо Молдови.

Зараз дивляться

У пресрелізі нагадали, що неспровокована і невиправдана агресивна війна Росії проти України продовжує чинити глибокий негативний вплив на Україну, а також на Молдову.

– Подовжуючи ці заходи, ЄС продовжить підтримувати та стимулювати торговельні потоки з України до ЄС та решти світу, а також сприятиме створенню умов для розширення економічних і торговельних відносин, що ведуть до поступової інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС, – заявив Хаджа Лахбіб, міністр закордонних справ, європейських справ та зовнішньої торгівлі Бельгії, який головує в Єврораді.

Коли продовжать призупинення мит для України

Наступним кроком має стати голосування за цю пропозицію в Комітеті з міжнародної торгівлі при Європарламенті, засідання якого заплановано на 7 березня 2024 року.

Однак для того, щоб угода набула чинності, її повинні будуть ухвалити в Раді Євросоюзу, вже після того, як вона пройде профільний комітет.

Що передувало

Єврокомісія ще на початку року пропонувала призупинити імпортні мита і квоти для України, в тому числі, врахувавши так звані захисні заходи, які вимагали від кількох країн Євросоюзу, в тому числі від Польщі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-22 00:04:59