Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Які продукти заповнюють дефіцит йоду для здоров’я щитоподібної залози — МОЗ

Експерти Міністерства охорони здоров’я України розповіли, як слід дбати про здоров’я щитоподібної залози, зокрема, скільки потрібно йоду і які продукти можуть заповнити його дефіцит.

Вплив на здоров’я

Гормони щитоподібної залози впливають на роботу серцево-судинної, дихальної, травної та опорно-рухової систем, інтелектуальний розвиток, психічну активність і навіть фертильність, контролюють теплопродукцію, наголошують фахівці.

Щоб виробляти гормони, щитоподібній залозі потрібен йод. Його кількість впливає на рівень гормонів, які залоза виробляє і виділяє.

Зараз дивляться

Скільки потрібно йоду

Добова потреба в йоді змінюється залежно від віку. Для дорослих чоловіків і жінок вона становить 150 мкг; жінок під час вагітності та в період лактації – 200 мкг. Для дітей 0-6 років – 90 мкг; 6 років – 100 мкг, 7-10 років – 120 мкг; 11-17 років – 150 мкг. 1 мкг – це одна мільйонна частина грама.

Однак Україна – країна з недостатнім споживанням йоду. За даними, які наводить Центр громадського здоров’я, більшість українців щодня споживає лише 40-80 мкг йоду. У зоні найбільшого ризику західні регіони та Чернігівська область, де споживання йоду найнижче.

Водночас створити надлишок йоду в організмі складно, оскільки 95-98% йоду, що надходить в організм, виводиться із сечею, а 2-5% – через кишечник.
За все життя людина споживає близько 3-5 г йоду – приблизно одну чайну ложку.

Як уникнути йододефіциту

Найпростіша профілактика дефіциту йоду в організмі – вживання йодованої солі для приготування щоденних страв. Але пам’ятайте про рекомендації ВООЗ щодо споживання солі – не більше 1 ч. л. на добу.

Крім того, до раціону слід включити такі продукти:

  • морепродукти та морську капусту;
  • білу рибу;
  • овочі: картоплю, редис, часник, буряк, томати, баклажани, спаржу, зелену цибулю, щавель, шпинат;
  • фрукти: банани, апельсини, лимони, дині, ананаси, хурму, фейхоа;
  • яйця;
  • молоко;
  • яловичину;
  • волоські горіхи.

У МОЗ зазначили, що важливо також періодично контролювати стан щитоподібної залози. Для цього зверніться до свого сімейного лікаря. За необхідності він направить вас до ендокринолога.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-26 09:01:55